Wpis z mikrobloga

warto zostać kierowcą ciężarówki? bo słyszałem różne opinie na temat tej pracy, ogólnie to moja sytuacja wygląda tak: mam 29 lat, edukacja zakończona w wieku 18 lat i tak od 11 lat dorabiam w tymczasowych gównorobotach za minimalną, nic nie umiem, nie mam żadnego pomysłu na siebie więc jako przegryw pomyślałem o zostaniu kierowcą co o tym myślicie?

#pytanie #praca #zycietruckera #bekaztransa #pracbaza
  • 14
@mirek893: #!$%@?, idz na elektryka, hydraulika... moze troszke mniejsza kasa ale codziennie w domu, dzieci przypilnujesz i zona nie bedzie sie bolcowac na boku (tak czesto), zawsze tez latwiej isc na swoje. Kupisz uzywane berlingo pare skrzynek z narzedziami i jezdzisz po ludziach regulujac piece CO albo wstawiac dodatkowe gniazdka w kuchni. A tak bedzie #!$%@? w trasie, zar zupki chinskie i sral w zwirek. Chyba ze masz #!$%@? na samochody
@mirek893: Idz na busa zobaczysz jak to jest przy okazji zarobisz, w miedzy czasie poszukaj u siebie w okolicy czy nie robią prawojazdy z unii bo C+E jest czesto dotowane i mozna zrobic za darmo.
@mirek893: jest sporo pracy na trasy międzynarodowe na busy, na zwykłe B. Zatrudnij się i zobacz czy Ci taka praca w ogóle pasuje, bo to jest #!$%@? po 1000km dziennie codziennie i nie każdy się nadaje. Bo bez sensu wydać teraz kupę kasy, aby potem stwierdzić że Cię to nie kręci. I tak, od razu musisz zakładać że praca w jeżdżeniu po Europie, w na trasach w kraju tyle nie zarobisz.
@mirek893: Robota na pewno dużo lepsza niż twoje dotychczasowe. Przy odrobinie szczęścia i hajs weźmiesz niezły i warunki pracy będziesz miał ludzkie, a co najmniej znośne. Przy czym pytanie czy Cię taka praca będzie kręcić. I czy ogarniesz kwestię prowadzenia takiego zestawu. Bo jak np. z osobówką masz problemy, to nie pchałbym się w ciężarowe :D