Wpis z mikrobloga

nie daje mi spokoju jedna rzecz - ale nie taguje, bo jeszcze ktoś to zacznie sprawdzać, okaże się że miałem rację i odwiedzi mnie seryjny samobójca albo jeszcze ktoś gorszy.

Rząd zmienił przepisy (w ramach tarczy AK4.0) i teraz lekarz za nieumyślny błąd lekarski pójdzie bezwzględnie do więzienia.

Rodzina Ziobrów wytoczyła proces (a po dojściu do władzy pana Ziobro - zrobiła to również prokuratura) 4 lekarzom którzy (wg Ziobrów) miały się przyczynić do śmieci Jerzego Ziobry.
Sprawa od listopada jest w kolejnej instancji (ale w między czasie Pan Ziobro wytoczył działa przeciwko sędzinie - która wcześniej wydała wyrok uniewinniający).
Więc teraz mamy nową sprawę która będzie rozpatrywana pod presją wydania odpowiedniego wyroku oraz już wg nowych przepisów.

Co oznacza że jeśli teraz sąd wydałby wyrok w sprawie sprzed kilkunastu lat i uznałby że jednak lekarze popełnili jakiś błąd - ale zrobili to nieumyślnie, to i tak pójdą siedzieć !

Co oznacza że zemsta by się dokonała - nieistotnie od prawdy/faktów.

Gdyby to nie był wymysł mojej chorej gąbki to powiedziałbym - że wygląda to przerażająco - wendeta mikro przeniesiona do skali Państwowej.
  • 4