Wpis z mikrobloga

Szukam materaca 160x200.
Ja: 183/67/32/plecy
Żona 176/60/31/bok
Praca: 8h dziennie komputer.

Miewam bóle odcinka lędźwiowego. Polecicie coś?
#materac
  • 10
  • Odpowiedz
@Bgkce: ale teraz spałeś na materacu czy zwykłej kanapie?
Mi większość problemów z plecami pojawia się po spaniu na zwykłym łóżku dłużej niż kilka dni. Od siebie mogę polecić materac jakiegoś polskiego januszexa :)
https://www.ceneo.pl/91808868
ja mam taki i nawet z 10 lat temu poszła sprężyna to o dziwo całą reklamację załatwiłem za pomoą 2 zdjęć wysłanych emailem :).
Oczywiście wymienili na nowy.
Co do twardości to musisz sobie samemu ją
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bgkce: Tempur jest niesamowity, ale jak nie masz budżetu, to przynajmniej omijaj Ikea czy Jysk, gdzie wszystko to jedno gówno. Sama zamawiałam w Sweetsen.pl i jestem bardzo zadowolona. Nie pamiętam już modelu, ale ma wszystko: od maty kokosowej, jakieś hydro wkłady i sprężyny kieszeniowe. Wysokość 23 cm, dwie twardości (wystarczy obrócić materac).
  • Odpowiedz
@Bgkce: osobiście najlepiej mi się śpi na... gąbce, a dokładniej memory foam. Najlepiej jakby był 100% z tej pianki bo jest bardzo gęsta i dopasowuje się do wagi przedmiotu. Tylko taki materac musisz robić na zamówienie bo przydałoby się mieć z 15-20cm grubości a ze względu na koszt połączony z niskim skomplikowaniem wizualnym takich materaców się nie robi bo: hehe, halyna, nie bede za gombkie dawał 2k PLN złodziejom. Popacz na
  • Odpowiedz
@piastun: W tej chwili mam rozjazd między dwoma mieszkaniami, gdzie w jednym mam łóżko, a drugim śpię na kanapie. Kończę budować dom i czas wybrać "ten jeden" na lata ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Mam przechyloną miednicę od siedzenia przed komputerem, co udaje mi się zredukować intensywnymi ćwiczeniami i ból jest tym samym zdecydowanie mniejszy niż kiedyś. Dobry materac na pewno by pomógł w postępach.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xhxhx: z dupy to napisałaś, że nie zrobilam researchu :) zrobiłam, ba, chodziłam i sprawdzalam. Tak, Jysk jest lepszy niż Ikea, ale pisanie, że jest lepszy niż specjalistyczne materace medyczne, dopasowujące się do krzywizny ciała, to już odlot. Cenowo i jakościowo Sweetsen wygrał u mnie, ale każdy ma swój mózg i swoje plecy, aby pod siebie dopasować. Ja tego polskiego producenta polecam, zwłaszcza za politykę zwrotów, gwarancję, robienie materacy pod wymiar
  • Odpowiedz