Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie (jeśli takowe na tagu są) Jaka jest różnica pomiędzy podciągnięciem siłowym, a technicznym. Moje wygląda tak że startuję z opuszczonymi do końca rękoma w pełnym zwisie, łopatki nie są spięte i broda na drążek, potem znów na dół, do w pełni rozluźnionych łopatek nogi wyprostowane nie skrzyżowane, nachwyt na szerokość barków, drążek wysoki i liczę jako jedno powtórzenie. Robię to Armstrongiem i są efekty. Ale tak na prawdę jaka jest pomiędzy nimi różnica i co jak tak robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kalistenika
  • 6
Techniczne to podciąganie za pomocą bujania jest to dynamiczny ruch, który nie angażuje tak bardzo mięśni, używają tego crossfiterzy, żeby na zawodach zrobić jak najwięcej podciagnieć w jak najkrótszym czasie. Ty wykonujesz słuszną wersję czyli siłowe, jeszcze są podciągnięcia eksplozywne ale to nie to samo co techniczne.
@Huntee: Dzięki, nie wiedziałem że takie gibanie się jak rezus na tym drążku to "techniczne", bo wygląda to komicznie na tych filmikach crossfitowców.
@In_thrust_we_trust: Już tak jestem nauczony, żeby wykonywać pełen zakres ruchu, czytałem gdzieś że potem do spięcie łopatek aktywuję partię mięśni górnych pleców i ogólnie wzmacnia je. Niezdrowe chyba było jak bym tak opuszczał się na szybko do tych rozluznionych łopatek, byleby zrobić kolejne powtórzenie, ponieważ opuszczenie to