Wpis z mikrobloga

Halo Mirasy, już pisałem wcześniej post na ten temat . Kolega jechał lewym pasem chcąc mnie wyprzedzić, Podczas wyprzedzania mnie czarny Mercedes mrugnął światłami aby ten zjechał na prawy pas. Kolega chcac nie tamować ruchu chciał zmienić pas, niestety Mercedes był pierwszy. generalnie chodzi o wyłudzenie pieniędzy bo facet jest znany z tego. W Każdym razie znajomy chce iść z tym do sądu tylko zastanawiamy się jakie ma szansę wygrać ponieważ Merc nie włączył kierunkowskazu przy zmianie pasa co jest uchwycone na kamerach, a Anon tak. Najgorsze w tej sytuacji jest to że facet jechał błyskawicznie (a tego mu nie mozemy udowodnić) i migiem pojawił się na prawym pasie, tak, że z opisu Anonka wyglądało to tak, że za pierwszym razem jak spojrzał w lusterko Pana z Merca nie było i pojawił się znienacka, co potwierdzam, bo na oko można było rozpoznać ze 50 na pewno nie jechał, a raczej w granicach 90-100km/h Dodatkowo ja i moja różowa jesteśmy świadkami. Finalnie, orientuje się ktoś kogo może być wina?
#motoryzacja #przepisydrogowe #przepisy #kichiochpyta #pomocy
  • 10
@Reanef: art.22 par.5: Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru., z kolei art.22 par.1 mówi:

1.
Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.
Pierwszy nie zasygnalizował, drugi zmieniał pas ruchu patrząc w lusterka, ale mimo to walnął bo pierwszy jechał z nadmierną prędkością której mu nie udowodnimy, i