Wpis z mikrobloga

Zarzuciłem dziś Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme - nie pamiętałem jaka wersja, ale spojrzałem w swoją kolekcję na Parfumo i wynika z tego że EDT. Zapach piękny, tylko parametry #!$%@? :C jak jest z wersjami EDP i Extreme, mają lepsze parametry przy zachowaniu zbliżonego zapachu? Ktoś testował wszystkie 3 i ma porównanie?
#perfumy
  • 9
@dr_love: a jak było z tymi parametrami EDT u ciebie? U mnie projekcja od samego początku słaba, natomiast trwałość oceniam na jakieś 5 godzin, aczkolwiek sam nie pamiętam kiedy dokładnie przestałem je czuć

Extreme to jest to samo co edp tylko w innym flakonie. Różni je tylko nazwa i wygląd boxa

wg Fragry mają inne nuty:

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Guerlain/L-Instant-de-Guerlain-pour-Homme-52.html
https://www.fragrantica.pl/perfumy/Guerlain/L-Instant-de-Guerlain-pour-Homme-Eau-Extreme-11570.html
@Marmite
EDT jest świeższe i mniej kakaowe - bardziej nadaję się na cieplejsze, wiosenne dni.
EDP ma więcej kakao w sobie, jest słodsze i ma lepsze na mnie parametry.
Extreme ma najwięcej drzewnego kakao w sobie, parametry ma na mnie najlepsze, zapach z nich wszystkich jest najgęstszy i gdyby nie cena, to używał bym tylko Extreme :)

Kiedyś była wersja z czarnymi bokami, potem zmienili na bez czarnych boków jak @dr_love mniej
@Marmite: wg. fragry. Narciso for Him Musc i EDP to dwa różne zapachy, dzielą takze Ameny na złote i srebrne flaszki, takze wiesz( ͡° ͜ʖ ͡°)

Parfumo nie rozroznia Instant EDP z Extreme, to naprawdę poszła tylko zmiana nazwy i przy okazji flakonu, najpierw na przezroczysty, potem na te jednakowe na wzór Habit Rouge. Żadnej kampanii marketingowej w związku z wydaniem EDP nie było też :
Co
@Marmite: a co do parametrów to tak - mialem Extreme i EDT -
EDP nie bralem bo po testach wyszło, że pachnie identycznie jak EDP. Uwazam ze Extreme i EDP nie sa inne, moga sie roznic jedynie detalami, zwiazanymi z reformulacja, albo lezakowaniem.
EXtreme miał swietna trwalosc, ale nie czulem projekcji prawie w ogole. EDT natomiast znikal po 6-8 godzinach ale niezle go nawet czulem i lepiej mi sie go nosilo.
@Marmite: dodam jeszcze że w sumie ja miałem te stare wersje EdT i Extreme. Te w tych nowych flakonach mogą się faktycznie różnić . "Eau extreme. Eau de Parfum extreme fragrance,"pisało na opakowaniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dr_love: no ja mam nowe EDT więc widocznie przy nim pomajstrowali na minus, muszę w takim razie spróbować EDP, skoro @dradziak mówi ze to jak stare EDT (bo aż tak mi nie zależy żeby kupować Extreme)
@Grzesinek: @Minishcap: no dokładnie, brak jaj. Byłby dobry w związku z tym do biura, bo ładny i nienachalny... Ale on jest nienachalny aż do przesady