Wpis z mikrobloga

Jakie kable do instalacji rolet powinienem położyć w budowanym domu, żeby można nimi sterować zarówno pilotem jak i przyciskiem obok okna? Zależałoby mi na tym, żeby nie kłaść setek metrów kabli. Czy jak zrobię tak, że od rozdzielni elektrycznej 5x1,5mm2 do pierwszej puszki z wyłącznikiem rolety góra dól (potem sterowniki sterowniki np. Zamel w puszkach) i dalej połączone wszystkie puszki między sobą tym samym kablem 5x1,5mm, a potem od każdej puszki przewód 5x1,5 mm do rolety do silnika, to czy będzie ok? #budowadomu #budujzchaferem #budownictwo #rolety #budowa #elektryka
  • 14
  • Odpowiedz
@grigorij: Wystarczy 3x1.5 do puszek. 5x1.5 daj od puszek w gore (rolety) choć i to do zwykłych wydaje się być za dużo. No chyba ze chcesz mieć jeszcze manualny przycisk - zamkni/otwórz WSZYSTKO to już wieksza filozofia.
  • Odpowiedz
@majkm: @niepoprawny30: @dzazzio: jak dam sterowniki do każdej puszki to bedę mógł zamknąć pilotem lub telefonem wszystkie rolety jednocześnie? Gość od rolet początkowo mówił, że albo pilot albo przyciski. A ja chcę i to, i to. No i moze telefon przez wifi.
  • Odpowiedz
@grigorij: Pilotem tak, zamkniesz wszystkie, ale przyciskiem chyba już tylko jedną. Jak sprowadzisz wszystkie kable do rozdzielni to tam możesz podpiąć komputer sterujący do automatyki, który będzie reagował na sygnał z włącznika i tak jak zaprogramujesz to te rolety zamknie.
  • Odpowiedz
@Sckb: Wiem ze jest to możliwe, ale OP chce z pilota, pojedynczych przycisków i smartfona, do tego dodatkowo wszystkie z jednego przycisku. Tutaj już łączenie systemów i jakieś komplikacje. Ja u siebie zrobiłem w każdym pokoju osobno + zdalnie wszystkie, jakieś plany w homeasist czy coś.
  • Odpowiedz
@dzazzio: to najłatwiej chyba zaangażować w to jakiegoś drogiego zamela, choć z F&F też by coś znalazł. Albo można na przełącznikach i arduino zrobić coś swojego.
  • Odpowiedz
@Sckb: Ide w shelly bo łatwa konfiguracja, relatywnie nie duże koszty, integracja z maliną. Ale czas pokaże bo to jeszcze odległe plany...
  • Odpowiedz