Wpis z mikrobloga

Mirasy applowe, myślicie ze warto teraz kupowac przystawkę do telewizora Apple TV 4k?

Telewizor ma już pare ładnych lat i mimo ze smart to apki na nim są strasznie zamulone a niektórych wcale nie ma (ipla, player). Przystawka od apple wydaje się spoko opcja bo z tego co mówią działa szybko i i sprawnie a mam już sporo jablkowych rzeczy z którymi by współpracowała.

Jedyne co to troche mam rozkmine ze to wyszło w 2017 wiec ma już prawie 3 lata a są tam jakieś ciche przecieki ze może wypuszcza nowe w tym roku (?)

Ktoś ma / poleca / odradza ?

#technologia #apple #appletv #kiciochpyta
Buntro - Mirasy applowe, myślicie ze warto teraz kupowac przystawkę do telewizora App...

źródło: comment_15935139344jQWUPQhpfHqlDNndFUUVy.jpg

Pobierz
  • 11
Jeżeli masz inne gadżety to jak najbardziej. Jedyny mankament tej przystawki to brak natywnej przeglądarki internetowej, co przy AirPlay i możliwości przeniesienia obrazu z iPhone / ipad/ Mac nie jest aż tak dużym problemem. Pomijając to jestem bardzo zadowolony mając inne rzeczy od Apple. Gdzieś czytałem, że nowa przystawka ma wyjść niebawem, więc może warto poczekać i kupić lepszą, albo 4K po niższej cenie.
@Buntro: Ja mam pierwszą wersje Apple TV (jeszcze bez pilota, można użyć iPhone jako pilot) i śmiga świetnie, polecam Ci, możesz nawet mirrować obraz z iPhone/iPada na TV, fajne jeżeli chcesz zrobić prezentację z iPhone na dużym ekranie.

A jak interesujesz się Jailbreakiem, to tak, do Apple TV też możesz włamać się, zainstalować nginx i nie tylko TV masz a i jeszcze serwer www, nawet php możesz zainstalować + lekka baza
@bonn: + możesz po jailbraku zainstalować serwer www, co daje Ci nie tylko TV a i jeszcze tani serwer :)


Największy plus ATV to jednak jego cena, jak na Apple to naprawdę tanio. Ja kupiłem pierwszą generację za $99 i to był pierwszy produkt zamówiony prosto z strony Apple, iPhone, iPad czy Mac kupiłem w fizycznym sklepie.
@Buntro: najwiekszy problem wszystkich akcesoriow, appla to wciaganie cie do ‘ekosystemu’. Wyjdzie jakis fajny android za rok/dwa? Szykuj sie na wymiane apple tv, zegarka itd. Ktos Cie odwiedzi, chce pokazac zdjecia i ma androida? Biedaku, tu sie oglada na apple tv 4K. Sam mam iphona, zona ma iphona, ale kupilbym cos co obsluguje oba systemy.
@bonn: @aptitude: @kebab_z_kota: @miki4ever

Dzięki Mirasy, teraz to już całkiem się nakręciłem żeby kupić. Tylko jedyna rozterka to ze jak z nowymi ajfonami wrzuca nowa wersje 2020 to bede miał ból. Z drugiej strony nie chce mi się czekać 3 miesiące aż będzie w sprzedaży (o ile wgl będzie)
@Buntro: Z tego co wiem, to większych zmian nie będzie. Podobno przystawka ma być nieco mocniejsza, żeby więcej pałera na gierki miala. Poza tym pewnie będzie to samo i będzie jak najbardziej używalna.