Wpis z mikrobloga

Swietnie omowiona szkoidlwosc Ww na organizm ludzki. Wykazano nawet to, ze glukoza nie jest podstawowym zrodlem energii dla organizmu ludzkiego=weglowodany jako toksyczny substrat w swiecie zwierzat. xD
#dieta #dodzo #lchf #wwzuo

http://barbellkitchen.pl/wp461/podcast/podcast-65-prof-dr-hab-ewa-pankowska-porozmawiajmy-o-cukrzycy/

A powiedz rrrr xD

Przyczynowe leczenie cukrzycy.
(Akademia Zdrowia Arkadia. Dyrektor: lek. med. Jan Kwaśniewski)

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=64

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=760
Cukrzyca typu I jest chorobą z autoagresji, a główną jej przyczyną są węglowodany.
Czym więcej węglowodanów w diecie, tym więcej insuliny musi wytwarzać organizm we własnej trzustce.
Organizm ma kilka sposobów na chronienie się przed nadmiarem cukru dostarcaznego w diecie, którego zjadać powinno się bardzo mało, ale najważniejszym z nich jest wytwarzanie przeciwciał przeciwko komórkom wysepek Beta trzustki i niszczenie tych komórek po to, aby nie wytwarzały zbyt dużo insuliny.
U wszystkich, którzy zachorują na cukrzycę typu I występują przeciwciała niszczące komórki Beta.

#cukrzyca #diabetycy
NooB1980 - Swietnie omowiona szkoidlwosc Ww na organizm ludzki. Wykazano nawet to, ze...

źródło: comment_15935127725thAvNr2Jvi425jFnzEM2D.jpg

Pobierz
  • 17
@NooB1980:

Organizm ma kilka sposobów na chronienie się przed nadmiarem cukru dostarcaznego w diecie, którego zjadać powinno się bardzo mało, ale najważniejszym z nich jest wytwarzanie przeciwciał przeciwko komórkom wysepek Beta trzustki i niszczenie tych komórek po to, aby nie wytwarzały zbyt dużo insuliny.


Czyli organizm wybiera samounicestwienie? Skoro sami trujemy się węglowodanami, które ponoć są toksyczne to organizm niszczy sobie wyspy trzustkowe, co prowadzi do śmierci bez odpowiedniego leczenia?
Możemy
Czyli organizm wybiera samounicestwienie?


@kenshin985: Czy trzustka jest unicestwiona w cukrzycy typu I calkowicie? Czy tylko w takim stopniu, aby obsluzyc kilkadziesiat g Ww?

Skoro sami trujemy się węglowodanami, które ponoć są toksyczne to organizm niszczy sobie wyspy trzustkowe, co prowadzi do śmierci bez odpowiedniego leczenia?


@kenshin985: Przekstalca je w WKT-enzym glukokinazy, neutralizujac toksyczna glukozwme i insuline 2w1 zalacznik.

Możemy założyć, że ograniczamy węglowodany w stu procentach, to w dalszym
NooB1980 - > Czyli organizm wybiera samounicestwienie?

@kenshin985: Czy trzustka j...

źródło: comment_1593668394YehsdzxnNeahBvQVrHdFYs.jpg

Pobierz
@NooB1980:
Dzisiaj przeprowadziłem mały test. Co prawda tylko kilka godzin, więc wnoszący praktycznie nic, bardziej jako ciekawostka.

pobudka 7:16 - cukier 120

Śniadanie 9:00 - cukier 136:
- duża kawa z mlekiem 3.2% (około 150ml) - 2j insuliny (+ 1j na wyrównanie cukru z 132 -> ~100 - co udało się zrealizować jak widać na wykresie - insulina działa około 2-3h więc o 12 cukier był idealny)

Drugie śniadanie 11:53 -
definitywnie zgodzę się opinią o aktywności fizycznej.


@kenshin985: ograniczenie subatratu przez ograniczenie Ww i/lub wysilek powoduje obnizenie glukozy.

Rozumiem, że sama dieta keto miałaby leczyć z cukrzycy po dłuższym okresie stosowania?


@kenshin985: Masz cukrzyce typu I czy II?

Cukier 120-180mg to zakresy fizjologiczne.
Nie jada sie twarogu solo w cukrzycy ;) i to w takich ilosciach.

Ludzie musze zmienic paradygmat na wlasciwy:

"Lepiej jest mieć 160-190 mg% glukozy we krwi,
@kenshin985: Zapamietaj, insulina sluzy do zahamowania katabolizmu w typie 1. Dasz za duzo insuliny i wpadniesz w hipoglikemie, a tym samym kwasice ketonowa. Trzeba jesc T, aby zahamoeac katabolizm i ewentualnie dodac tylko KILKA j. insuliny zanim nie doprowadzi sie organizmu do rownowagi. Sikasz glukoza?
@NooB1980:
Wczoraj cukier doszedł do 196, przed siłownią dorzuciłem na to 2j insuliny, spadł elegancko do 99, wieczorem na kolację kabanosy i ryba, cukier rano elegancko 123.
Na śniadanie ryba i kawa ze śmietanką 30% + łyżka masła (dałem radę wypić pół - okropna).
Obiad kabanosy i kawa z olejem kokosowym i mlekiem, cukier 117 (0j insu dzisiaj, długodziałającej 20j (czyli o 6j mniej spróbowałem).
Sprawdzałem glukozę w moczu i pasek
Wczoraj cukier doszedł do 196, przed siłownią dorzuciłem na to 2j insuliny, spadł elegancko do 99, wieczorem na kolację kabanosy i ryba, cukier rano elegancko 123.


@kenshin985: Zapamietaj, insulina nic nie transportuje. Jest np. zbedna przy syntezie glikogenu miesniowego, nie kontroluje (bledny paradygmat) rowniez transportu glukozy do komorek(nie liczac tkanki tluszczowe i roznych syndromow metab.).

kawa ze śmietanką 30% + łyżka masła (dałem radę wypić pół - okropna


@kenshin985: solo
@NooB1980: Spróbuję tak do piątku następnego wytrzymać na tej diecie. Jak się uda i będzie okej z cukrem to napiszę do Ciebie, żeby jakoś mądrze ogarnąć posiłki - ile taka przyjemność by mnie kosztowała?

Samym warunkiem bycia w ketozie jest brak glukozy czy brak insuliny (wiem, że wzrost glukozy pociąga za sobą wzrost insuliny - natomiast u mnie nie zachodzi to automatycznie i obserwując własny organizm znam produkty, które mają trochę
ile taka przyjemność by mnie kosztowała?


@kenshin985: Za darmo pod jednym warunkiem. Wrzucac bedziesz co kilka dni relacje odnosnie samopoczucia, cukrow, insuliny, treningow, aby inni mogli skorzystac z wiedzy opracowanej przez najlepszego dietetyka na Swiecie- Polaka lek. med. Jana Kwaśniewskiego. :D

Samym warunkiem bycia w ketozie jest brak glukozy czy brak insuliny


@kenshin985: Ten sposob odzywiania nie jest ketogeniczny, to zbilansowany wysokotluszczowy sposob odzywiania. Moga pojawiac sie ciala ketonowe, gdyz
NooB1980 - > ile taka przyjemność by mnie kosztowała?

@kenshin985: Za darmo pod je...

źródło: comment_1593874800NEXrxOFu7M3oXHqZl77OiZ.jpg

Pobierz
@NooB1980:
Git, mogę od jutra utworzyć na wykopie taga :D Tylko jakąś dobrą templatkę na wpisy muszę zrobić, żeby czytelnie było.

Dzisiaj rano o 7 miałem cukier 71, zjadłem kostkę czekolady gorzkiej(90%) i garść słonecznika.
O 11 cukier 69 i zjadłem pół puszki śledzi w sosie pomidorowym (żeby podniosło trochę), warkocz z łososia, zrazy z łososia ze szpinakiem i kawa z olejem kokosowym i małą ilością mleka 3.2%
O 13 cukier
@kenshin985: Jutro napisze wiecej.

Lacz ryby, mieso, twarogi z wartosciowszymi B jak jajka, zoltka, ser zolty, podroby. Nie przekraczaj na posilek 40g B ogolnie. Spozywaj glownie tluszcze zwierzece maslo
np.
20-40gB i 2,5-4x tyle T co dsje 20gB:50-80gT
40:100-160gT
musisz jesc Ww 30-50g na poczatek przygody z #dodzo. Moga byc warzywa, ale nie przesadzaj z blonnikowymi warzywami, gdyz polegniesz w dluzszej perspekywie. (szczegolnie przy wysilku jakimkolwiek) :)

Przy cukrzycy miałem
Choruję od ponad 2 lat, samych przeciwciał antygad miałem bardzo mało, dlatego diabetolog powiedział, że same komórki beta bedą niszczone dość wolno.


@kenshin985: Nie beda, gdy ograniczysz paliwo niszczace trzustke, Ww!!!!! zapamietac trutnie azjatyckie, stepowe, zydowskie jak funkcjonuje homo Sapiens. ;)
Nic nie musze, ale moge sam sobie pomoc: https://youtu.be/_SFGp4A-ei0 ʕʔ
@NooB1980:
Przed spaniem miałem cukier 99,
wstałem o 7 cukier 88,
o 12 cukier 63 (nie dawałem insu w ogóle, całodobowa dzień wcześniej 18j).
Jadłem dzisiaj smażony boczek, sardynki, 3 kostki czekolady 90%, szklankę rosołu z kuraka, 2 łyżeczki sernika (taki specjalny bez cukru z serkiem skyr) i kawa z małą ilością mleka 3.2%(w dalszym ciągu nie potrafię zrezygnować z kawy z mlekiem)
W tym momencie cukier 143, za chwilę idę
Trochę lipne te testy na ketony w moczu ale wydaje mi się, że nie mam glukozy w moczu i ketony w moczu na poziomie średnim czyli 4 - 40 (ale nie jestem pewien, bo strasznie dziwnie zmienia kolor ten pasek)


@kenshin985: Gdy pije się mało wody, może dawać zafałszowany wynik. Musisz zjeść Ww z odrobiną T i B, aby ograniczyć w czasie wyrzyt glukozy przez wątrobę.

Polecam zjeść ziemniaka 100-200g i