Wpis z mikrobloga

Czy Polacy mieszkajacy w UK moga spokojnie przyleciec do Polski nie oczekujac kwarantanny w PL (tak wiem, ze obawiazuje kwarantanna w UK po powrocie). Na stronie polskiego rzadu jest napisane, ze kwarantanna obejmuje tylko kraje Europy zewnętrznej (czyli moim rozumowaniem te poza Schengen). Pytam dla pewnosci ale jutro w godzinach otwarcia i tak dzwonie do konsulatu.
#uk
  • 36
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jacko_: piętnaście dni też tak miało być i rząd sobie w nocy kilka godzin przed północą wypuścił rozporządzenie, że jednak nie można latać z UK i wszystko anulowane, dlatego trzeba zobaczyć czy dzisiaj nie stanie się to samo
@JesusOfSuburbia @Jacko wizz lata sobie już trzeci dzień więc wydaje mi się że gdyby mieli to blokować to zrobiliby to trzy dni temu. Małym absurdem byłoby gdyby przez trzy dni samoloty sobie bez problemu latały a dzisiaj nagle znowu je uziemili. Aczkolwiek po obecnym rządzie spodziewam się wszystkiego
@JesusOfSuburbia teoretycznie tak. Niestety nie pracuje na żadnym lotnisku ani nie znam nikogo kto już leciał więc nie mogę powiedzieć jak wygląda to w praktyce.

Jeśli ktoś chce być na bieżąco z rozporządzeniami sugeruje śledzenie dzisiaj dziennika ustaw. Media pewnie dopiero jutro poruszą jakiekolwiek decyzję.
@Aerommar: @JesusOfSuburbia: Siedzialem dzisiaj lacznie chyba z 20 minut na telefonie i konsulat UK nie odbiera ¯_(ツ)_/¯
Zbierajac informacje:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/13-czerwca-otwieramy-granice--kontrole-tylko-wyrywkowo
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1593456494PvV72qyPWKnBn9pz21he6d.jpg
https://twitter.com/Jacek_Jacko/status/1277909206688038912

Mozna spokojnie podsumowac, ze nie ma kwarantanny w Polsce.
Mam list z uniwerku potwierdzajacy, ze studiowalem w razie czego (i tak zamierzam wrocic wiec wiem, ze kwarantanna w UK narazie dalej jest chyba, ze 6tego lipca cos sie zmieni.
(planuje leciec 7-14)
@JesusOfSuburbia: raczej juz nie aktualne

To wynika z opublikowanego rozporządzenia. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 17 czerwca 2020 r, a ma > tracić moc 30 czerwca 2020.

Skoro wizzair odpala loty zaraz. Na koncu artykulu masz napisane. A do tego dochodzi to, ze to jakis szmatlawiec a ja ci podaje oficjalne zrodla.
@Jacko_: Ale nie rozumiesz, że dwa tygodnie temu było dokładnie to samo? Rozporządzenie kończyło się o północy chyba 15 czerwca, tak samo jak dziś kończy się o północy. Dwie godziny przed północą weszło nowe rozporządzenie, które zakazało lotów do UK na kolejne czternaście dni. WizzAir i cała reszta też już wtedy pisało, że odpalają loty no i #!$%@?, musieli anulować. Posypały się na rządzących gromy, że co oni #!$%@?ą, czemu tak
@Jacko_: Ja wczoraj dostałem z Wizza do wypełnienia jakiś formularz zdrowotny, więc może mają jakieś info. Szczególnie, że było napisane, że każda forma jest inna dla każdego kraju, więc może dostali ten szablon od polskiego rządu.
@JesusOfSuburbia @Jacko_ ale powtarzam po raz kolejny że wizz od trzech dni lata pomiędzy Polską i UK. Wszystko do sprawdzenia na flightradar, jak ktoś nie ogarnia mogę wysłać skriny. Wydaje mi się to politycznym samobójstwem jeśli nagle po trzech dniach regularnych lotów kolejny raz je zablokują. Tym bardziej że istnieje to pozwolenie od ULC
@Aerommar: Ja to rozumiem i Ci wierzę, ale to wciąż jest korzystanie z luki, nie wiadomo czy oni tak będą robić na wszystkich lotach, przecież Angole też lubią latać do Gdańska czy Krakowa, i co, w takiej sytuacji nie pozwolą im lądować jeżeli na pokładzie jest inna narodowość?