Wpis z mikrobloga

Czy Polacy mieszkajacy w UK moga spokojnie przyleciec do Polski nie oczekujac kwarantanny w PL (tak wiem, ze obawiazuje kwarantanna w UK po powrocie). Na stronie polskiego rzadu jest napisane, ze kwarantanna obejmuje tylko kraje Europy zewnętrznej (czyli moim rozumowaniem te poza Schengen). Pytam dla pewnosci ale jutro w godzinach otwarcia i tak dzwonie do konsulatu.
#uk
  • 36
  • Odpowiedz
Teoretycznie kwarantanna dla osób przekraczających granicę w ramach UE została zdjęta w Polsce już jakiś czas temu. Od wczoraj na trasie Londyn Warszawa/Gdańsk/Katowice lata sobie normalnie wizz w obie strony. Napewno nadal obowiązuje kwarantanna wjeżdżając do UK ale kierując się logiką nie powinno być kwarantanny przylatując z UK do Polski skoro jej nie ma jeśli przyjedziesz samochodem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aerommar: @KlotzF23: jakiś pomysł jak oni weryfikują czy ktoś jest z Polski? Z tego co pamiętam to przed odprawą nie podaję się chyba obywatelstwa, nie? Zastanawiam się, bo za kilka dni mam lot do Polski właśnie Wizzem i czekam co się stanie z tym zakazem.
  • Odpowiedz
@JesusOfSuburbia z tego co pamiętam to na 99% przy odprawie podaje się obywatelstwo a przynajmniej kraj wydania dokumentu, wydaje mi się że linie lotnicze są w jakiś sposób połączone z takimi bazami danych ale to tylko moje domysły
  • Odpowiedz
@KlotzF23 Ryan od samego początku mówił że starują od 1 lipca. Problemem może okazać się morawiecki. Dzisiaj traci moc jego poprzednie rozporządzenie zakazujące lotów Polska - UK i nie widziałem żądnej informacji jakie kroki podejmą tym razem
  • Odpowiedz