Wpis z mikrobloga

@piotrkowski007: Wcześniej. Od 2005 roku, kiedy PiS zaskoczył dobrym wynikiem i zamiast POPiSu zbudował koalicję z Samoobroną i LPR, a PO przeszło do opozycji. Wtedy i PiS i PO zaczęło polaryzować wyborców. Powoli postępowało to przez te 15 lat, aż nienawiść, pogarda i podziały urosły do niewyobrażalnych rozmiarów.

Myślę, że w wyborach parlamentarnych w 2015 roku dużym sukcesem było odsunięcie PO od władzy. Następne zadanie jest dużo trudniejsze - odsunąć PiS,
@Zaprzemszanin: ten system polityczny promuje idiokracje. Serio, to nie wina partii a systemu.
Prpmuje on skupianie sie na doraźnych celach i zaspokajanie najlepszych zachcianek ludzi.

Planowanie w przyszlosc, inwestycje. To tylko dobra wola polityka ktory i tak wie ze wiekszosc ludzi nie doceni tego.

Zbudowaliby elektrownie atomowe, obnizyli podatki. Nikt by tego nie zauwazyl. Przecietny kowalski nie rpzumialby o co takie halo, pare groszy tanszy prad, na konto wpada 5 zl
@Zaprzemszanin: co, oczywiście że są mniej ludźmi. Sam jestem robakiem tyrajacym za grosze, to najlepiej widzę kogo stać na "człowieczeństwo" a kogo tylko na przedłużanie egzystencji
a wy nadal swoje i się dziwicie, że wyborcy Dudy głosują jak głosują? Dopóki będziecie ich obrażać, dopóty PIS będzie wygrywał. Inaczej jak spokojna rozmowa na poziomie dostosowanym do rozmówcy ich nie przekonacie.


@Majsterzyna: Ja się nie dziwię takiej retoryce, bo klasa średnia jest już zwyczajnie wku*wiona, bo to oni tracą na tym najwięcej. Ludzie, którzy całe życie zapitalają, żeby się jakoś ustawić w życiu i przygotować przyszłość pod rodzinę, lub
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hell_awaits: no rozumiem, bo sam jestem w tej grupie, bezdzietny, pracujący 30 latek.
Ale trzeba utrzymać nerwy na wodzy, bo to oni mają przewagę głosów. Zawsze gorzej wykształconych i gorzej zarabiających będzie więcej w spoleczenstwie. Ubliżanie im na każdym kroku nie zapewni elektoratu pozwalającemu opozycji przejąć władze.
A dodam, że spokojna rozmowa już udało mi się przekonać teściowa do zmiany preferencji, a moja mama już zaczęła "się kruszyć", bo zaczęła krytykować
@hell_awaits: Tylko cóż da taka retoryka? Tylko utwierdzi się wyborców PiSu w swoich przekonaniach i przysporzy nowych. "Dziel i rządź" w pełnej krasie. Nie ma też co opowiadać kawałków, że wszyscy wyborcy PiSu to beton i nie da się go przeciągnąć, bo to nie prawda. Tych ludzi można i trzeba przekonać do innej opcji niż PiS.

Dobrze to wyżej opisał @Majsterzyna Ubliżanie tym ludziom skuteczniej pcha ich w ramiona PiSu, niż