Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam pewnien problem. Mam dziwną anatomię pięt która nie pozwala mi za bardzo nosić obuwia górskiego. Konkretnie po obu bokach pięt, tam gdzie zaczyna się ścięgno Achillesa mam zgrubienia, swego rodzaju knykcie. Byłem u ortopedy, RTG zostało zrobione i wykluczono schorzenia pięty. Taka anatomia po prostu. Fizjoterapeuta też nie pomógł.

Normalne buty obcierają je w tych miejscach, ale po tygodniu moje dzielne knykcie je rozbijają i robią sobie dziurki w wyścielinie :)

Problem jest wtedy gdy zakładam buty z usztywnioną piętą (teraz mam AKU Pilgrim Combat GTX). Pięta jest twarda obcieranie jest ciągłe i po ostatnim trekkingu (130 km) spowodowało to zapalenie ścięgna Achillesa w obu nogach. Chodzenie codziennie sprawiało mi ból.

Uprzedzając pytania.
Czy sznurowałem buty odpowiednio? Tak, w zależności od warunków mocniej bądź luźniej w odpowiednich strefach sznurowania.
Czy miałem dobre skarpetki. Tak, może nie jakieś turbo drogie, ale trekkingowe.
Czy rozmiar buta jest odpowiedni .Wydaje mi się, że tak. Wymierzone i długo wybierane. Jest odpowiedni luz ale też trzymanie stopy.

Czy ktoś z Was ma podobny problem?

#turystyka #gory #medycyna
Pobierz ugly0ne - Cześć,

Mam pewnien problem. Mam dziwną anatomię pięt która nie pozwala m...
źródło: comment_1593425994P1rHCXSFfUQI9mzrIgZ1KZ.jpg
  • 2
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ugly0ne: Popatrz sobie na buty Hanwag - niektóre modele są produkowane w kilku wariantach kopyta (np. model Tatra). Jak nie będą wygodne to już chyba tylko szycie na miarę zostaje (jest taka firma Hanzel z Nowego Targu - da się zrobić buty górskie na miarę w całkiem sensownych pieniądzach)