Wpis z mikrobloga

Mam domek piętrowy mały bo mały ale jest. Część bliźniaka całość ma 63m2. Wentylacja grawitacyjna. Plan domu czy raczej można to nazwać mieszkaniem XD na obrazku. I właśnie wydaje mi się, że mam problem z wentylacją. Zimą było ok ale latem czuje, że nie ma czym oddychać w domu. W łazience na piętrze mam zamontowany wentylator wyciągowy który jest sterowany manualnie oddzielnie włączany włącznikiem. Na dole w kuchni jeszcze nic nie ma w tej wentylacji żadnego wentylatora itp.

Pytanie jak poprawić "Wentylację" w domu. Jednym z pomysłów przyszło mi te nawiewy do okien bo tego nie mam widzę. Drugim pomysłem co doczytałem może mi zaburzać wentylację to włączanie wentylatora w łazience - odwraca się ciąg i "wrzuca mi powietrze z piętra na parter". Może ktoś mi wytłumaczyć te kwestie czy dobrze rozumuje czy jak to inaczej rozwiązać?

#budownictwo #wentylacja
j.....y - Mam domek piętrowy mały bo mały ale jest. Część bliźniaka całość ma 63m2. W...

źródło: comment_1593416725LOHtyZag60x61nS6YVOSN1.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
może mi zaburzać wentylację to włączanie wentylatora w łazience - odwraca się ciąg i "wrzuca mi powietrze z piętra na parter".


@johnnyMetalowy: raczej sprawi że z kratki na parterze będzie wiało zamiast wciągać, zrób nawiewy jak pisałeś ale licz się z tym że w zimie będzie z nich pizgało złem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darek-jg: no właśnie tak to napisałem że w momencie kiedy uruchamiany jest wyciąg na piętrze w łazience to na dole wwiewa mi zamiast wyciągać. Myślałem jeszcze nad zamontowaniem jakiego wentylatora na parterze i zwolnić jego obroty żeby nie hałasował tak i żeby cały czas wyciągał powietrze
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darek-jg: no właśnie przy uchylonych oknach nadal czuję że nie ma czym oddychać. Zimą czuć przeciąg i czuć że wentylacja działa. Teraz latem, gdy jest cieplej na zewnątrz niż w środku nic nie czuć. No chyba że wieje na zewnątrz to wtedy czuć przeciąg. A tak w bezwietrzny dzień to zero jakichkolwiek ruchów powietrza w domu
  • Odpowiedz
@johnnyMetalowy: najpierw otwórz okna bo bez tego to nawet największy wentylator tylko zrobi podciśnienie a niemal nic nie będzie wywiewać, jak to nie pomoże to dodaj ten wentylator ale musisz zapewnić napływ świeżego powietrza np oknem
  • Odpowiedz
@Kauou: tylko to ma niby działać w momencie kiedy jest wiatr. A u mnie aktualnie w momencie gdy wieje wiatr taki średni - to jest ok, czuć jak wyciąga powietrze na zewnątrz
  • Odpowiedz
@johnnyMetalowy: to jest właśnie problem z wentylacją grawitacyjną, potrzebna jest różnica ciśnień - żeby działało potrzebna jest różnica temperatur (coś koło 10 stopni cieplej wewnątrz niż na zewnątrz) oraz nawiew powietrza. Nie spełnisz jednego to wentylacja będzie słaba. Zamontowanie nawiewników nie da zbyt wiele latem, co najwyżej poprawi działanie wentylacji wiosna, jesień, zima(ale wtedy są straty ciepła coś za coś).
Jedyne co mogę doradzić to intensywne wietrzenie w nocy gdy jest
  • Odpowiedz