Wpis z mikrobloga

@dzikdzikdzik: Ja to wszystko rozumiem, ale jak widzę tą przykładową kuzynkę o której pisałem - ona NIE MA zamiaru wracać do PL, tam wybudowała dom, tam wyszła za mąż, do Polski przyjeżdża tylko na święta... I dlaczego ona ma mieć wpływ na to, jak NAM się tutaj żyje?
  • Odpowiedz
Nie mozna zabierac praw obywatelskich osobom mieszjajacym za granica. To jest dalej ich panstwo.


@dzikdzikdzik: ty no pa, a Niemcy, UK i Irlandia mają inne zdanie https://en.wikipedia.org/wiki/Right_of_expatriates_to_vote_in_their_country_of_origin :

Other countries allow expatriate citizens to vote only for a certain number of years after leaving the country, after which they are no longer eligible to vote (e.g. 15 years for the UK and 25 years for Germany). Other countries reserve the right
  • Odpowiedz
  • 1
Ludzie w tym kraju są tak manipulowani żeby zawsze było PiS vs PO.

Tylko głupcy tego nie wiedzą.

Mnie to drażni że wszystko jest upartyjnione I bez rodziny w partii jest znacznie trudniej tu żyć.

#wybory #polska
  • Odpowiedz
@husky83 bo nie mozna odbierac praw wyborczych roznym grupom spolecznym, to moze spowodowac ze wladza dostosuje przepisy tak, zeby wychodzilo im dobrze. Powiedz siostrze zeby zastanowila sie czy warto glosowac jesnli nie zna sytuacji w PL. Tez bede mial tu w UK zaraz dom i dzieci i bede glosowal na kandydatow spoza politycznego bagna bo to moja ojczyzna i nie mam drugiej, a moze bede chcial tam wrocic. I nie chce wrocic
  • Odpowiedz
@StaryWilk: Ktoś wyjechał z polski to od razy #!$%@?ł jak tchórz? W jakiej kategorii stawiałbyś ludzi co wyjechali do innego kraju, żeby ułożyć sobie życie bo kogoś poznali?
  • Odpowiedz
Ktoś wyjechał z polski to od razy #!$%@?ł jak tchórz?


@Ri__: Nie, przeczytaj kontekst, wyjechał, a teraz chce mieć wpływ na wydarzenia polityczne i władzę w Polsce.
  • Odpowiedz
@StaryWilk: Argumentacja na poziomie elektoratu PIS. Myślisz, że jak rzucisz epitetem i obrazisz adwersarza, to wygrałeś dyskusję? Przekonałeś kogoś do czegoś? Dzięki, ale na pyskówki w internecie, to mi szkoda czasu.
  • Odpowiedz
@Skir02: rozmawiałem właśnie na ten temat z Czarnogorcem z którym pracuje, a który 20 lat temu przyjechał do Polski i tutaj znalazł żonę. wraz z żoną wyjechali do Stanów i tam siła rzeczy przylgnęli do społeczności Polaków. twierdzi, że był w ciężkim szoku jak głupi są ci ludzie, mając obraz tego z kim miał do czynienia w Polsce. celem w życiu większości z nich było skończyć 8 klas i wyjechać do
  • Odpowiedz
moja ciotka tak samo, nie zapomnę jak #!$%@? przysłała nam używana elektryczna maszynkę do golenia bo to takie coś co goli bez wysiłku.. jeszcze z włosami w środku.. po Polsku też prawie nie mówi a mieszkała tu 40 lat, tam dopiero 10


@saszku-niechcial: znaczy wyjechała w 2010 roku i wtedy w Polsce jeszcze nie było elektrycznych maszynek? Coś się nie klei ta twoja historia.
  • Odpowiedz
@husky83: Przyznaj że gdyby głosowała tak jak ty to już by ci nie przeszkadzało że głosuje XD albo gdyby Polonia z zagranicy sprawiła że twój kandydat by wygrał to też problemu by nie było. Prawda jest taka że szukacie niepowodzenia w wyborach tam gdzie on nie jest i sprawa jest marginalna. Popracujcie nad tym żeby może w Polsce ludzie głosowali zamiast w stołek pierdzieć
  • Odpowiedz
Przyznaj że gdyby głosowała tak jak ty to już by ci nie przeszkadzało że głosuje XD


@asdfghjkl: no pewnie masz troszkę racji ;-) Ale mimo wszystko i tak nie uważam, żeby to było uczciwe z ich strony - decydować kto ma rządzić, mimo że samemu się jest od tego z daleka..
  • Odpowiedz
Ale mimo wszystko i tak nie uważam, żeby to było uczciwe z ich strony


@husky83: a to się zgadzam. Ale nie można tez oczekiwać, że ludzie nie będą korzystać ze swojego konstutycyjnego prawa. Udział polonii w wyborach i tak jest marginalny. Serio więcej pozytku by było z nakłonienia tych ludzi którzy są na miejscu w polsce i nie ida głosować.
Fakty też sa takie, że niezaleznie od przebiegu wyborów ktos będzie
  • Odpowiedz
znaczy wyjechała w 2010 roku i wtedy w Polsce jeszcze nie było elektrycznych maszynek? Coś się nie klei ta twoja historia.


@Drogomir: przecież to bajka dla wykopków jest a nie historia z życia wzięta :) Czego ty sie spodziewasz? ;)
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: dlaczego uważasz, że chcę odbierać komuś konstytucyjne prawa? z tego co wiem, USA nie pozwala na podwójne obywatelstwo. Ja chcę, żeby amerykanska polonia przestrzegała prawa. Dlaczego nikt nie mowi że cała ta wieloletnia polonia z prawem głosu przebywa tam po prostu nielegalnie. Niech wystąpią o obywatelstwo USA albo niech ich deportują.
  • Odpowiedz