Wpis z mikrobloga

  • 1
@kaborecik bo prezydent powinien być w opozycji do partii rządzącej, żeby ta musiała go przekonywać racjonalnymi argumentami do podpisania czegoś a nie że prezes McKwacz karze
  • Odpowiedz
@rorf46: @Harmideron: @Ascendant_: @szejas: jesteście debilami. To są wybory na urząd prezydenta a nie wybory do rządu. Jak prezydent ma zmienić ustawy BEZ poparcia partii rzadzacej? Głosuje na Trzaska po to aby nie było monopolu władzy PiS. Gdyby teraz przy władzy było PO to bym głodował na Dude. Nie można pozwolic aby sejm, senat i prezydent byli z tej samej partii bo później mamy
  • Odpowiedz
@20BAR: ma moje wpłynął. Decyzje jakie podpisuje przyspieszyły znacząco inflację - dzięki niemu, mimo podwyżki, za moją pensję mogę kupić (podstawowej żywności) mniej niż 3/4 lata temu.
  • Odpowiedz
Tylko dwie rzeczy przemawiaja za trzaskowskim: Nie jest z PIS i nie bedzie im podpisywac papierków, dwa nawija po angielsku lepiej niż po polsku to chociaż będzie w miarę za granicą wyglądać. Minusy: głupi partyjniak, cień schetyny ale trzeba zagłosować by dudulon nie wygrał bo dalej kupony będzie na cukierki rozdawać.
  • Odpowiedz
Prezydent to połączenie mistera universum, poligloty, i/lub kogoś kto ma zasługi. Żaden kandydat nie spełnia trzeciego punktu tak więc zostaje Trzaskowski. Jest bardziej medialnym kandydatem, na lepszy gust muzyczny, zna jazz i muzykę klasyczną ... Był tłumaczem symultanicznym.. jednym słowem na szczytach międzynarodowych może prowadzić dyskusje z innymi głowami państw i lepiej reprezentować Kraj.
  • Odpowiedz
zastanów się czy Andrzej rzeczywiście żle wpłynął na twoje życie w ostatnich kilku latach


@20BAR: A to musiał bezpośrednio wpływać? Ostatnio dodrukowali pieniędzy - odbije się to czkawką za parę lat. Mieli znieść 30x krotność ZUS. Zgadnij kiedy dla budżetu by się to odbiło? Nie, mi się za Dudy gorzej nie żyje, tych wszystkich podatków które finansują 500+ i pochodne nie czuję ale nie jestem zadowolony z tego, że rząd
  • Odpowiedz
Moja znajoma prowadzi sklep i nie musi pytać kiedy przychodzi 500+ bo żule po wódkę jeżdżą taksówką, a ja na tych meneli muszę srogie podatki płacić.
  • Odpowiedz
@kaborecik: Nie kumam tych co mówią, że Duda to długopis. Komorowski podpisywał wszystko jak leci, Duda ma więcej wet i skierowań do TK niż Komorowski, a ludzie dalej wierza w mit, że Duda to długopis
  • Odpowiedz
@kaborecik: Widać, że nikt nie ma argumentów za tym słupem z PO zamiast głosowania przeciw.

Nie ma to jak zamiana czegoś złego na coś niewiadomego co może być gorsze.


@m0rgi: premierzy z Platformy rządzili 8 lat pod rząd. Nie zrobili nic gorszego

Nawet postkomuchy z SLD, Miller, Kwachu, nie niszczyli tak państwa jak PiS
  • Odpowiedz
@spere:,, Platforma podwyższyła wiek emerytalny. Już za samo to nikt, kto ma choć jedną szarą komórkę i minimum godności, nigdy w życiu nie powinien na nią zagłosować. Chyba, że masochista.
PIS dał w tej sprawie wolność wyboru. Wolność, wartość sama w sobie. Kto chce, przejdzie wcześniej, kto czuje się na siłach i ma ochotę, może sobie pracować dłużej.
Źle.

Podwyżka VAT, zabrane pieniądze z OFE, zamrożone płace, zamrożone do 2020 nierówne dopłaty rolne, wstrzymany szereg kluczowych inwestycji, wydanie Polski na łup Gazpromu, bandycka reprywatyzacja kamienic, posłanie do szkół 6 latków, afery, oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom, ''piniendzy nie ma i NIE bendzie'' - dobrze.
Polacy to lubią i
  • Odpowiedz
@spere: Trzaskowski: po co lotnisko w Polsce, mamy w Berlinie
Trzaskowski: a wydam miliona na paleciaki w centrum
Trzaskowski: ale fajne szambo w tej warszafce, a wy co, nadal czysta woda
  • Odpowiedz