Wpis z mikrobloga

@KosmicznyPolityk: to nie są wybory parlamentarne. Ale jeśli zagłosujesz na Trzaskowskiego to jest cień szansy, że KO podprowadzi kilku posłów obozowi Zjednoczonej Prawicy. Oni i tak mają minimalną przewagę. A Kaczyński akceptuje tylko totalną dominację i jak traci większość natychmiast zarządza nowe wybory.
@PodniebnyMurzyn: nie będzie, spokojnie
@odislaw: co każde wybory wybieramy mniejsze zlo niz wybrać cos co może zadziałać
Zamiast spróbować cos innego to zastanawiamy się które gówno dalej śmierdzi te po czy pis
@otwieraczdopiwa: ale dla mnie nie ma różnicy między po a pis
To jest jedno i to samo, chce zmian konkretnych zmian a nie odbijania się od jednego gówna do drugiego... Chce jakiegoś trzeciego które może nie będzie
@KosmicznyPolityk: jak chcesz prawdziwej zmiany to potrzebujesz wyborów parlamentarnych. Możesz czekać do 2023 (do tego czasu PiSowcy pewnie wchłoną część Konfederacji, reszta się rozpierzchnie) lub kombinować na przełamanie monopolu PiS. Jeśli nie pójdziesz albo zagłosujesz na Dudę to po jego wygranej PiS przekupi 2-3 senatorów z kruchej większości opozycji i odzyska władzę totalną. W Sejmie zaczną też podkupywać posłów z prawej strony KO i bardziej sprzedajnych posłów spośród posłów Konfederacji. W
@KosmicznyPolityk: no ja i inni wyborcy Hołowni próbują rozwalić ten POPISowski cyrk. Może za trzy lata się uda. Wierzę w inteligencję i rozsądek Hołowni...i #!$%@? coraz większej ilość ludzi.
Póki co też kieruję się rozsądkiem i pewnie zagłosuję na Trzaska, zeby PIS nie miał monopolu władzy bo to się moze skończyć jak na Węgrzech właśnie znając zapędy pewnego posła
@odislaw: mnie #!$%@? popis. PiS nie cofnie się przed niczym w drodze po większą władzę i uwłaszczanie się na państwowym. Dzisiejsza PO mnie obrzydza. Z każdego ich ruchu bije próba bycia sprytnym, próba żenującej politycznej machinacji. Smutne, bo generalnie podzielam idee, które politycy PO nieśli na sztandarach w początkach tej partii. Jeśli Hołownia założy partię - zagłosuję na niego.

Żeby było ciekawiej - w tych wyborach głosowałem na Biedronia, choć go
@otwieraczdopiwa: po raz pierwszy od kilkunastu lat poszedłem zagłosować bo pojawił się Hołownia, gość, którego mi brakowało: spoza układu i do tego zdroworozsądkowy inteligentny i co podkreślałem w kilku wpisach facet z pokorą i szacunkiem do innych. Strasznie żałuję, ze nie wszedł do drugiej tury. Ale jesli nie rozmieni się na dobre i nie powieli błędów poprzedników i założy partię- też zagłosuję na niego. Po raz pierwszy poczułem się, ze mój