Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś ma internet domowy mobilny 5G od Play'a z tych ich drogim(rynkowo po ok. 2k zł) routerem od Huawei? Limit 500GB i 110mc. Niby wg ich mapy jestem w zasięgu 5G ale chciałbym chociaż na tydzień na testy wziąć ?
Jeśli ktoś ma to jak wrażenia?
#play #lte #internet #huawei #router #sieci #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OraclePL: powiem tak w chwilo obecnej, nie ma co brać tego drogiego routera, jeśli masz dobry zasięg to i na b818 osiągniesz podobne wyniki:) Obecne 5G to proteza tego jak ma prawdziwie wyglądać, nawet jeszcze nie było aukcji na docelowe częstotliwości.
  • Odpowiedz
@spevil: Nie, on nie mówi o 5G ready, tylko o faktycznym 5G działającym na 2100 Mhz, ale póki co różnic względem 4G nie ma wielkich prócz prędkości, pingi takie same jak na 4G bo infrastruktura tego marketingowego"5G" opiera się mocno o stare 4G :)
  • Odpowiedz
@spevil: no tu się nie zgodzę. Jest od Play'a 5G Ready które jest 4G Advanced, ale od niedawna(w tym roku) wrzucili 5G na jedną z częstotliwości LTE'owską czyli 2100mhz, póki się nie przeniosą na 3600mhz.
Ja mam obecnie mam LTE od orange, od tak 3lat, w pierwszym roku było super, transfery wieczorowo po 50mbit, ale teraz to mam po 20mbit+często zagranicą leci bardzo słabym ścieżkami trasnfer co generuje pingi 2x
  • Odpowiedz
@OraclePL: Jak ci zależy na pingach to bierz światłowód:D Ale co do Orange LTE, to racja Play ma lepsze pingi jeśli chodzi o gry na zagranicznych serwerach. Przykład z COD Warzone to w Orange mam 60-80, a w play stałe 60. Z tym że coś za coś w Play nie dostanę 120 GB za 25zł :D:D
  • Odpowiedz
@OraclePL rozumiem twój ból, naokoło mam btsy każdej sieci ale światłowodu raczej nawet za 50 lat tu nie będzie.
Tak jak pisałem w chwili obecnej nie ma różnicy co do pingu między 5g a stare 4g niestety na polepszenie w tej sprawie trzeba czekać aż zmienia infrastrukturę typowo pod 5G. Myślę że za 2 lata 5G będzie tak używalne jak teraz 4g.
  • Odpowiedz