Wpis z mikrobloga

Co Mirki myślą o Accord Type R?

Jakiś czas szukam japońskiego auta, niestety mam sporo problemów z racji wzrostu i często po prostu jest średnio wygodnie (np. Celica V) lub nawet nie wejdę do środka (np. Prelude V, serio, tyle miejsca co w Miacie NA kolegi do której wsiadałem). Zacząłem patrzeć na większe auta, myślałem o Imprezie GT (pierwsza generacja), tylko czystych egzemplarzy nie ma w rozsądnych cenach.

Ostatnio przejechałem się wyżej wspominanym Accordem, i szczerze mówiąc całkiem mi się spodobał. Oglądałem ich kilka, większość kosztuje 17-21k. Obecnie rozważam zakup sztuki za 27k, po pełnym remoncie silnika i konserwacji podwozia w zeszłym roku. Auto praktycznie fabryczne, oprócz usuwania znaczków (które na pewno bym przywrócil) oraz sportowe zawieszenie (dobrej firmy, nie biedagwint do szurania po asfalcie) - na tym mi zależy, chcę mieć auto jak najbardziej czyste i fabryczne, w takim stanie mam zamiar je też utrzymać.

#honda #accord #typer #jdm #motoryzacja
  • 11
@Kingside: Civic VII w ogóle mi nie podchodzi wyglądem. Ten Accord wygląda jeszcze dosyć klasycznie, zanim auta poszły w agresywne kształty i paskudne wnętrza pełne srebrnych plastików i dziwnych przycisków. Jest klima, elektryczne lusterka, elektryczne szyby - dla mnie to pełen komplet udogodnień jakie potrzebuję.

Jak sprawuje się ten samochód pod względem regularnych kosztów utrzymania i dostępności części?
Na autocentrum.pl znajdziesz raporty spalania itd , wiadomo trochę droższy w utrzymaniu ale części jest dużo czy w hurtowniach czy na forach bo ten silnik jest też dość popularny , są też grupy na FB tam też dowiesz się wszystkiego
@PienieznyWieprzZMlotemBojowym: typie ja mam ponad dwa metry wzrostu a nie jakieś śmieszne 180 z hakiem XD
Już nie mówiąc o tym, że wzrost się różnie rozkłada, jeden ma dłuższy tułów a inny nogi i po prostu nie ma uniwersalnego standardu. Co do wagi, to ważę znacznie mniej od Twojego kolegi.