Wpis z mikrobloga

Posiadacie w swoim portfelu jakieś ciekawe spółki z SWIG80? Polską giełdę jak dotąd omijałem i raczej się to nie zmieni, ale prześwietliłem sobie wczoraj ten indeks i natrafiłem na kilka w miarę ciekawych i "zdrowych" spółek. Są to Wawel, Stalprod, Toya oraz Instal Kraków. Kusi mnie by dla sportu zakupić trochę akcji, aby odłożyć je na bok i o nich zapomnieć. Za trzy dni kończy mi się urlop, to i może głupie pomysły wypadną mi z głowy. Jak ogólnie zapatrujecie się na nasze podwórko?

Od razu zaznaczę, że nie bawię się w spekulacje i polegam w 90% na analizie fundamentalnej.

#gielda
  • 7
@P47ryk imo ciekawy to jest ml system, fundamentalnie ok, suabe wyniki, ale to ten typ spółki która ciągle inwestuje i prze do przodu i mogą być technologiczna perełka z branży oze jakby jak to szkło z kropkami kwantowymi by się przyjęło, raczej bym poczekał na ochłodzenie wyceny poniżej 30 i można brać
@P47ryk: toye obserwuje juz od jakiegos czasu i jest z nia ciekawy problem, bo zarzad pomimo zyskow nie chce dzielic sie nim w postaci dywidend i kombinuje w tej kwestii jak tylko moze. na walnych tez podobno sa jakies krzywe akcje.\, probuja wykupic swoje akcje z srodkow przeznaczonych na dywidende czy cos.

ml system tez mialem wejsc, ale ostatecznie odpuscilem, bo na wynalazkach rzadko kto zarabia, a mase kasy badania kosztuja