Wpis z mikrobloga

@Volki: O ile wyzsza jest ta trwalosc danych w stosunku do ssd i jaka to robi roznice? Mowimy oczywiscie o dysku systemowym. Na hdd to zobie mozna trzymac archiwum zdjec ze wzgledu na relatywnie niski koszt per gb.
  • Odpowiedz
Ktoś jeszcze używa jeszcze dysków talerzowych??


@arti040 tak, ja.

W serwerze NAS, bo to nadal spoko opcja na archiwum danych. XD

Ale stawianie systemu na dysku HDD, to jakaś pomyłka. I to nawet nie chodzi o Win10, tylko o fakt że 256 (które najprawdopodobniej wystarczy przeciętnemu zjadaczowi cebuli) można kupić za 150 zł.
  • Odpowiedz
@TerroriX: Panowie, jako informatyk z wykształcenia powiem, że niemożliwością jest wykorzystania większej ilości zasobów - pamięci przez komputer niż 3 baity tzn. bajty w momencie interakcji człowieka z myszą komputerową. W gwoli wyjaśnienia:
1 bait odpowiada za położenie myszy
2 bejt za wciśnięcie przycisku
3 bajt jest bajtem korygującym.
A więc sytuacja wyżej przedstawiona na rysunku, musi mieć związek z czymś więcej anijeżeli z poruszenien myszy. Chyba że Windows posiada 3
  • Odpowiedz
@duncanidaho2 @nexarr ale na tym NASie możesz mieć właśnie wirtualkę z windowsem na HDD i to jest #!$%@? żart żeby system nie dał się używać.

Już pomijam linuxa, ale najnowszy macos na sprzęcie z 2014 roku, na dysku talerzowym normalnie wstaje i można na nim pracować na tyle że nie chce mi się go upgradować do ssd.
  • Odpowiedz
@hitherto: No nie wiem. Dla mnie nawet ubuntu server zainstalowany na HDD (FreeNAS, bhave) jest ledwo używalny. Do tego stopnia że zalogowanie się po ssh używając klucza to czasami kwestia kilkunastu sekund.
  • Odpowiedz
Biedaki intelektualne... Właśnie W10 zmusza was, jak chrome, jak android do KUPNA nowszego sprzętu, bo na starszym nie działa. A Wy to łykacie jak pelikany xD #!$%@? banda debili.
Btw W10 tylko na SSD. Nawet na tych nowy HDD z zajebistym buforem chodzi jak gówno jak masz nawet i7 -6gen +
  • Odpowiedz
@TerroriX: 2020 rok, HDD na jakikolwiek system xD Opowiedz nam, jak to jest być masochistą? Ja miałem ssd już w czasach Visty (co prawda 32GB no ale ssd).
  • Odpowiedz