Wpis z mikrobloga

, które firmy mają kompatybilny system wymiany baterii miedzy sobą.


@lukaschels: żadne. Ale można dokupić przejściówki :) Jednak niektórzy producenci zaczęli się przed tym zabezpieczać stosując dodatkową elektronikę.
@lukaschels: zakrętarkę i wiertarko-wkretarkę zapewne wybierzesz Makitę i to jest w miarę dobra podstawa. Poszukaj sobie w sieci czy są przelotki do baterii Makita -> Milwaukee, jak nie ma to Twoim drugim wyborem niech będzie Bosch i to samo robisz. Czyli sprawdzasz Bosch -> Milwaukee. Jak nie ma żadnej to próbujesz na odwrót ale ceny aku do Milwaukee będą odpowiednio wyższe.

@kjung: to są narzędzia stricte do użytku bardzo domowego.
@lukaschels: jeśli wkrętarka to tylko Parkside z Lidla - przez tyle lat gardziłem wkrętarkami, aż trafiłem na nią i nie mogę się o nic doczepić.
Działa również jako wiertarka (ostatnio mieszałem nią zaprawę i dała radę), ma wskaźnik zużycia baterii, hak na pasek/kieszeń/cokolwiek, dobry profil rączki, led do doświetlenia w ciemności.
wkrętarka to tylko Parkside z Lidla


@Ranger: pytanie co chce tym wkręcać. Jak wkręty do drewna to bedzie ok. Ale ja kupiłem specjalnie mocnego dewalta z 70 nm bo robiłem z 25 cm długimi śrubami ciesielskimi. I nawet 70 nm czasem nie dawało rady.

A co do parkside to czekam na młotowiertarkę. Zobaczymy co potrafi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@melba: dokładnie tak, bo jednak makita czy Dewalt ma trochę tańsze narzędzia a jakością nie ustępując . A akumulatory kosztują polowe narzędzia, a pewnie 2-3 lata i tak bedą na złom

@haxxx: tak, wkrętarką zdarza mi się wkręcać bardzo długie wkręty w dębowe drewno i nie daje rady bez wcześniejszej dziury zrobionej wiertłem. a czytałem że zakrętarka to taki klucz udarowy tylko z wejściem na bity. ogólnie w takich pracach
@lukaschels: no tak, te klucze typowo do zakręcania to mają nawet po 140 nm, to tylko nie trzeba robić dziur przed wkręcaniem. Nawet śruby cieśielskie wchodzą jak w masło. Widziałem jak dekarze tym u mnie robili ()

No ale imho do domowych zastosowań klucz taki jest trochę przewymiarowany
@ahaw: Do smarowania, przez „kalamitki” ( ͡° ͜ʖ ͡°) @lukaschels: do wkrętów to nic lepszego jak zakrętarka nie znajdzie. Mam m12 fid i jest kosmos. 150Nm, kompaktowe wymiary, jest to aktualnie narzędzie nr1 które biorę w rękę. Mam jeszcze m18 fid i m18 fdp2 i używam może raz na miesiąc. Przy impactach jest inny problem, bity są za słabe (jak coś to tylko wiha z takim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ahaw: w sezonie 5 kg smaru zużywam w tydzień, więc trochę tego jest.
@dzazzio: czyli używasz mniejszej zakrętarki? A jak się spisuje ta wkretarko wiertarka? Zastąpią dużą wiertarkę? Bo myślę że czy lepiej młotowiertarke na prąd czy może dużą wiertarkę na prąd? A może już ta na baterie daje rade.
Jest taka opcja aby wziąść najmniejsza zakrętarke, a tego jakiś klucz udarowy.
Zasadniczo Milwaukee jest fajna ale baterie są strasznie
@lukaschels: Ciężko mi odpowiedzieć, bo nie wiem dokładnie do czego chcesz używać. Chcesz kupić m18 fdp2 - Ok, ale za pomni o wierceniu w żelbecie (fakt, zrobiłem 12 dziur fi14 w kostce brukowej na 2ch bateriach 5ah ale to morderstwo). Czy zastąpi duża 700 watowa wiertarkę w wierceniu wiertłem fi10 w płaskowniki metalowym 5mm grubości - TAK. Czy przykręcę wkręta ciesielskiego 8x320 - oczywiście, bez zająknięcia... ale ryzykuje życiem, bo wyrwie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzazzio: to różnie bywa dlatego muszę mieć podręczny sprzęt i coś mocnego.
W gospodarstwie z usługami. Codziennie są lekkie pracę ale kilka razy do roku musisz mieć duży kaliber.
Napewno do wiercenia w betonie chce na prąd i dziur w grubszych materiałach. Pytanie czy warto pchać się w młoto wiertarkę. Skoro młoty wyburzeniowe i tak wypożyczam bo jest szybciej na dwa lub trzy.
Na codzień co przewierci dziurę w blaszce lub