Wpis z mikrobloga

Powiedzmy, że chciałbym sobie otworzyć sklep online z jakimiś gratami z Chin. Na początku małe ilości, więc musiałbym zamawiać przez Aliexpress. Zapewne wydruk z aukcji Aliexpress nie jest podstawą, by wliczyć koszt zakupu przedmiotów w koszty prowadzenia działaności. Musiałbym pytać chińczyka o to, czy wystawia faktury. A co, jeśli nie wystawia faktury? Nie ma jakiejś innej opcji, żeby "wytworzyć" taki dokument?

#aliexpress #chiny #sklepyinternetowe
  • 25
a co z fakturą od sklepu który wysyla z eu? np z czech czy niemiec?


@JK91:

a co ma miejsce wysylki, do faktury? :D

Zapewne wydruk z aukcji Aliexpress nie jest podstawą, by wliczyć koszt zakupu przedmiotów w koszty prowadzenia działaności.


@proce55or:

brawo Jasiu :)

Musiałbym pytać chińczyka o to, czy wystawia faktury


@proce55or:

co da ci taka faktura?


Nie zapomnij tylko o CE czy innych #!$%@? ;)
Jak masz podatek opłacić, skoro nie masz faktury, o to się rozchodzi.


@proce55or:

Nie wiem, od kogo chcesz kupowac, ale agencja celna wezmie sobie oplate rzedu 50-200 od jednej pozycji, wiec zeby w ogole mialo sens wrzucanie zamowienia w koszty, to to zamowienie powinno byc warte (jedna pozycja) okolo 2k pln :) Masz 10 roznych modeli? Zapewne bedzie to 10 pozycji, za ktorych rozliczenie trzeba bedzie zaplacic ;)
@sylwek2k: OK, to jakim cudem obecnie przesyłki z Aliexpress przychodzą bez cła. Nie mówię tu o paletach jakiejś elektroniki, tylko drobnicy, powiedzmy kupuję 10 przypinek do włosów u 1 sprzedawcy, on mi to wysyła, koszt całości 5 zł i robię tak u 20 sprzedawców, bo każdy ma inne przypinki do włosów, mam 20 przesyłek wysłanych w różnym czasie, przychodzą w różnym czasie. Chcesz mi powiedziec, że oclenie przesyłki o wartości 5
chodzi mi o kupowanie na vat0%


@JK91:

obydwa podmioty musza byc zarejestrowane jako platnicy podatku vat, obydwa podmioty, musza byc zarejestrowani z europejskim nipem :]

Raczej sugerowalbym dopytac sie u sprzedawcy, czy oferuje taka usluge b2b :P


OK, to jakim cudem obecnie przesyłki z Aliexpress przychodzą bez cła


@proce55or:

normalnie, przychodza bez cla. Ale ty nie chcesz bez cla, tylko chcesz miec to legalnie.

Chcesz mi powiedziec, że oclenie przesyłki
i najlepszą opcją jest szara strefa.


@proce55or:

Nie wiem, co chcesz osiagnac, ale jak chcesz wrzucac fakture za 5 zeta, to moze sprawdz, ile czasu zajmie/ile bedzie cie kosztowac, wprowadzenie 1 takiej faktury do systemu ksiegowego/koszt u ksiegowej. Wtedy nagle sie okaze, ze kosztow nie robi sie faktura za 5 zeta ;)
Bierzesz ulomnego, dajesz mu kase za towar + 20% na podatek dochodowy, on ci wystawia zwykly rachunek, rachunek wrzucasz
@sylwek2k: dzięki za podpowiedzi. Muszę to przetrawić. Chciałem sobie po prostu dorobić pare zeta legalnie. To mój cel. Powiedz mi tylko, kto to jest „ułomny”, hehe, Chińczyk, słup, sorry nie czaję.
@proce55or: ewentualnie mozesz odkupic towar od polskiego hurtownika ktory sciagnal caly kontener ale wtedy zostajesz z takim samym towarem jaki ma pol polski a i tak z cena Cie wygryza Ci co sobie bez posrednictwa hurtowni sciagneli xD

To jest wlasnie swietny przyklad #!$%@? osob przedsiebiorczych w tym panstwie bo bardziej sie oplaca nie robić nic tylko brac zasilki xD