Wpis z mikrobloga

  • 406
Jedna z moich ulubionych firm - Synergistic Research, wprowadziła na rynek nowość. Docisk do płyt winylowych z wymiennym dynksem!
Producent dostarcza docisk z dwoma dynksami, ale o nich za chwilę. Za zestaw trzeba zapłacić około 3600 złotych.
Tak, 3600 zł za docisk do płyt.

Docisk jak to docisk, ma dociskać. No, ale jak sprzedajesz SUPERDOCISK, to wiadomo, że czyni cuda z Twoim winylem. Producent deklaruje, że UEF Record Weight daje:

możliwość dramatycznego rozszerzenia skali i warstwowania sceny dźwiękowej przy jednoczesnym zwiększeniu dokładności brzmienia i gęstości tonalnej.

xD

Ale, ad rem!
Dynksy!
Do docisku dołączane są dwa dynksiki, które kładzie się w centralnej części. Jeden jest niebieski i tak - zgadliście, zapewnia POWIETRZE: dramatycznie holograficzną scenę dźwiękową, ciut bardziej jasne brzmienie, producent zaleca niebieski dynks do słuchania artystów w stylu Rogera Watersa.
Czerwony dynks z kolei zapewnia większą płynność i - a jakże! Ciepło brzmienia. Ma być idealny do nagrań "wokalnych" - Franka Sinatry czy Diany Krall.

Na koniec jeszcze poezja - recenzja docisku z jakiejś strony:

Docisk dotarł dzisiaj i zabrałem go na szybką przejażdżkę z jakimś ZZ Top (oczywiście). Teraz wiem, jak musiał się czuć Carroll, gdy wstawił silnik Forda o pojemności 260 cu.in. [Cubic inch] ACE. Przejście z niebieskiego na czerwony dynks było jak podbicie silnika do 289 V-8. Następnie, dla dodatkowego kopa, wsunąłem Kapsułę Spokoju (Tranquility Pod, kosztującą około 7000 zł platformę antywibracyjną) pod Linn. Łał! Czułem się, jakbym podszedł do pełnego 427 Forda Cobry.


Co ciekawe, inny recenzent zauważa, że to niebieski dynks ma cieplejsze brzmienie. Nawet żona usłyszała! xD No cóż, ile rabinów, tyle opinii.

#audiovoodoo #tonskladowy
Pobierz
źródło: comment_1593149132GCKyTU61nOzjEtBCdI8IBW.jpg
  • 38
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Roszp: a jest już docisk na płyty CD? Ostatnio zauważyłem, że nowe płyty CD nie mają już takiej głębi i przestrzeni wysokich tonów. Niskie też mają coraz mniejszą scene
@FlasH ocieplacza na gałkę głośności nie widziałem, ale są audiofilskie gałki głośności i ocieplacze na kable. Nada się? XDDDD