Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budownictwo #budowa

Mirki, budował się ktoś z Was w niedalekiej przeszłości, lub jest na etapie wycen, albo w trakcie budowy? Aktualnie poszukuje ekipy do budowy domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym, dach zwykły dwuspadowy 162m2 i zbieram wyceny.
Aktualnie 1 ekipa: 480k do stanu deweloperskiego z materiałami
2 ekipa: 75k robocizna SSZ bez materiałów
3 ekipa: 48k SSO bez dachu

Ciężko mi nawet jakkolwiek to porównać, jak te ceny się mają do średnich w mazowieckim.

Ile mniej więcej należy przyjąć za m2 do stanu deweloperskiego systemem zleconym.
  • 10
@gientkaszyja: 3 lata temu zacząłem budowę domu mniej więcej taki jak piszesz czyli 163m, bryła prosta, dach dwuspadowy, bez zbędnych balkonów i innych #!$%@? które podwyższają koszta budowy to do stanu deweloperskiego wyszło prawie 500k systemem zleconym ale w tej kwocie są już wszystkie koszta podłączeń mediów, zbiornik na deszczówkę itp i trochę dodatków w domu jak sterowanie oddzielne podlogowka w każdym pomieszczeniu itp. Myśle ze odliczając dodatki które wziąłem i
@gientkaszyja: generalnie jak już masz przedmiary to więcej firm wyceni, samo policzenie takiej budowy zawsze trochę trwa więc zakładam że ekipy po prostu rzucają cenę z górką żeby nie wtopić. Jak będziesz miał przedmiary to też mogę podjąć się wyceny