Wpis z mikrobloga

@VulcanFE: no własnie, to jest kwestia wyboru podstawki. Niby 550 jest bardziej przyszłościowe, a 450 jest te 100-150zł tańsza. B550 ma PCI4.0 wiec mozna wsadzic szybsze SSD. Chyba poczekam ten tydzień aż 550 będzie dostępna.
@VulcanFE: No niby tak, teraz oszczędność, ale jednak jakby się chciało kompa usprawnić za 3 lata, to trzeba kupić wszystko na nowo. Nie wiem, ciężko to jakoś zbalansować żeby stwierdzić co się jednak bardziej opłaca (°°
@Czarna_ksiazka: planowana przesiadka uwzględniałaby przeskok z ryzena serii 5 na 7. Przede wzystkim chcę zobaczyć jaki będzie przeskok między 4-tą a 3-cią generacją, bo jeśli będzie to poniżej 20%, to się nie opłaca wymieniać, ale jeśli lepszy to można stary procek sprzedać i wpakować się w nowy.
@dutch-roll: no dobra, ale wtedy taka płyta będzie kosztować tyle co obecnie b450, czyli będziesz miał nowy sprzecior, za różnicę w obecnej cenie pomiędzy b550, a b450. Do tego będziesz musial też pewnie zmienić ram.

Ogunie powiem tak, nie ma co kupować budżetowego sprzetu pod rozbudowe, tylko sobie zmieniać całe platformy co 3 lata.
@dutch-roll: zasilacz trochę niska półka, poczytaj opinie o nim. jeśli chodzi o pamięć ram i płytę główną, sprawdź na stronie producenta w dokumentacji czy te pamięci są wspierane by nie mieć problemu z profilami XMP.
@dutch-roll: producenci na swoich stronach przy opisie płyt głównych zazwyczaj umieszczają też w osobnym pliku listę kompatybilnych z płytą pamięci ram - jeśli dobierasz pamięć z listy, zazwyczaj nie powinno być problemu z prawidłowym ustawieniem. Zas profil XMP / DOCP (u AMD) to domyślny profil taktowania i opóźnień z jakimi ma pamięć pracować (ustawia się go w biosie, sam z automatu zazwyczaj nie wskakuje) - jeśli nie da się go ustawić