Wpis z mikrobloga

Przejrzałem sobie #pustulkowelaptopy i wybór padł na https://www.x-kom.pl/p/563183-notebook-laptop-141-acer-swift-3-r7-4700u-16gb-1000-w10-srebrny.htm . Szukam laptopa, żeby jednocześnie miał jak najlepszą konfigurację sprzętową i był jak najlżejszy. W gry gram sporadycznie, zresztą od tego mam PC (chociaż patrząc po wnętrznościach laptopów, to i tak chyba będzie lepsza wydajność na lapku). Głównie będzie służył do takiej biurowej pracy - jakiś office, coś obejrzeć, od czasu do czasu pewnie podepnę do monitora i jakieś średniowymagające modelowanie w Blenderze.
Pytanie brzmi czy w tej cenie coś lepszego będzie? Z drugiej strony nie wiem czy biorąc pod uwagę tą cenę (4000-5000 zł), nie lepiej kupić #macbook ?
#laptopy
  • 7
  • Odpowiedz
@Devih:
1. Acer ma kijowy ekran, macbook w tym lepszy
2. Potrzebny ci macos?
3. No żeby dobrego macbooka kupić to tylko pro więc używka zostaje w tej cenie ale i tak nie będzie wydajniejszy niż acer.
  • Odpowiedz
@Harmideron: z macos to jest taka kwestia, że chętnie bym sobie to przetestował, dlatego o wersji pro nie myślę - może okaże się to dla mnie niewypałem. Wtedy po prostu bym większą część rzeczy robił na PC.
Gorszy ekran to znaczy? Czym to się objawia.
  • Odpowiedz
@Devih: nie ma jeszcze równie wydajnych laptopów w tej cenie. Jak Gajwer pisał zostaje czekanie na zenbooka czy inne modele z 4700u. Na intela nie ma co patrzeć.
Jak kupujesz teraz to wyboru nie masz, ale jak w sumie nie znasz się na ekranach( nie obraź się) to nie będzie cię to jakoś bolało.
  • Odpowiedz