Wpis z mikrobloga

#januszebiznesu
Chciałem opisać moje doświadczenia z wynajmu busa przez firmę Zip Trade, która ogłasza się na olx i posiada stronę internetową o nazwie http://www.najembusow.pl

Proszę o wykopanie, żeby ludzie googlujący „najembusow.pl opinie” mogli to przeczytać. Post nie ma na celu żalenie się, tylko ostrzeżenie innych poprzez uwidocznienie opinii w internecie.

Firma świadczy usługi wynajmu samochodów dostawczych. Bardzo atrakcyjne ogłoszenie znalazłem na olx. Wynajem busa 3 godziny – 55zł na dobę tylko 95 zł Bez limitu kilometrów do tego trzeba doliczyć kaucję zwrotną(choć z opinii klientów na stronie panoramafirm pod zarejestrowaną nazwą firmy Zip Trade, możemy przeczytać że często jest to kaucja bezzwrotna). Po rezerwacji dostajemy nr rezerwacji i link do regulaminu na ich stronie internetowej. Chciałem was ostrzec przed tym co jest w zapisie regulaminu.

Wiadomo, jak uszkodzimy samochód, zostawimy wylaną puszkę farby, która zniszczy tapicerkę, trzeba zapłacić karę i jest to chyba dla każdego normalne.

Jednak regulamin zawiera również informację odnośnie ograniczonego obszaru(!) po którym możemy jeździć busem, w moim przypadku tylko do granic administracyjnych miasta Krakowa. W PRZYPADKU PRZEKROCZENIA GRANIC, WG REGULAMINU KAUCJA może nam nie zostać zwrócona.

Cytuję regulamin.

28. Najemca uprawniony jest do poruszania się Pojazdem po
terenie Krakowa. (dalej jako: „Obszar Najmu”). Do określenia
aktualnych granic administracyjnych Obszaru Najmu służą oficjalne
urzędowe plany.
29. Korzystanie z Pojazdu poza określonym w Umowie
Obszarem Najmu uprawnia Wynajmującego do naliczenia kary
umownej w wysokości równej pobranej kaucji.

Kierowca udostępniający busa mnie o tym nie poinformował, a w sumie na końcu warunków umowy jest zapis, że najemca został zapoznany w szczególności z karami.
No i w ten oto sposób zamiast 95 zł za dobę, wyjeżdżając poza Kraków możemy zapłacić 795zł i wszystko to jest zgodne z tym co podpisywaliśmy i z czym zostaliśmy zapoznani.

Ten wpis ma charakter opinii, ostrzeżenia. Nie czuję się oszukany przez wynajmującego. Tylko zwracam uwagę na różne sztuczki. Przed chwilą pisał do mnie jeden mirek który wypożyczał w tej firmie
max0707 - #januszebiznesu
Chciałem opisać moje doświadczenia z wynajmu busa przez fi...

źródło: comment_1592921790U3P7yiROnjF9J7eOZy2H8x.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Ja zostałem oszukany... Niestety mi nikt nie wysłał regulaminu. Przy odbiorze auta dali mi prostą umowę i potem do niej dodali "Ogólne warunki" na kilka stron i w dodatku drobną czcionką. Nie było szans aby to sprawdzić w 5-10 minut. Tutaj jest kolejna osoba http://www.olenet.ovh/januszebiznesuchcialem. Przykładów jest dużo więcej. Zapraszam do grupy na FB "Warszawski Dostawczak Zip Bus Zip Trade najembusow.pl " link https://www.facebook.com/groups/ziptrade/ Mam nadzieję, że w końcu ten cwaniak trafi
  • Odpowiedz
Stan aut pozostawia wiele do życzenia... Nie mają ubezpieczenia AC. Ja nie miałem wyboru, musiałem wynająć. Nawet jeśli będziecie jeździć w granicach miasta to i tak raczej wam nie oddadzą kaucji... Szczerze odradzam.
  • Odpowiedz
@max0707: Dlaczego nie czujesz się oszukany? Ja prawdopodobnie niedługo ich pozwę i zgłoszę sprawę do prokuratury. Mnie oszukali w Warszawie gdzie wjazd na obwodnicę jest już przekroczeniem granic miasta.

Zrobili sobie zarobek z przywłaszczania kaucji poprzez sztuczne ograniczenia umowne.

@sorhu: Jak kupujesz bilet w autobusie to też czytasz regulamin? To nie umowa kredytowa alb B2B. Ten regulamin wygląda jak kilkanaście innych które w życiu przeczytałem i zawiera w
  • Odpowiedz
@max0707:

Jak kupujesz bilet w autobusie to też czytasz regulamin?


Tak.

A poza tym nie twierdziłem, że można sobie w umowę wrzucić cokolwiek i to ma obowiązywać. Twierdziłem, że lepiej było przeczytać przed wzięciem auta i zrezygnować z niego niż potem się bujać po sądach.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Proszę mnie nie obrażać. No przecież nie czytam regulaminu za każdym razem jak wsiadam do autobusu. No ale raz przeczytałem i raz na jakiś czas sprawdzam, czy coś się nie zmieniło. A w zasadzie jedynymi autobusami z jakich korzystam jest komunikacja miejska w Krakowie.
  • Odpowiedz
No widzisz, ja tak samo nie czytam tego samego tekstu. OWU wypożyczalni są do bólu podobne. Różnią się tylko stawkami. Spojrzałem ile kosztuje mandat, jaka jest stawka wkłądu własnego przy szkodzie. Punkty dotyczące modyfikacji technicznej auta i obszaru wynajmu ominąłem bo tuningować ani kraść opon nie chciałem, a każda wypożyczalnia ogranicza standardowy obszar wynajmu do Polski.

O tych oszustów jest najpierw długi punkt o zakazie wyjazdu z Polski. Potem punkt o ograniczeniu obszaru jednak do granicy Warszawy, a potem kary za wyjazd poza obszar, i na koniec informacja o konieczności przestrzegania regulaminu.

27. Wyjazd poza granicę Polski jest zabroniony. W przypadku

wyjazdu za granicę na Najemcę zostaje nałożona kara umowna w
  • Odpowiedz
@sorhu: Sorry ale jaki zapis by tam nie był, to ja jestem konsumentem a nie firmą i z punktu widzenia prawa i zdrowego rozsądku nie jestem zobowiązany do pełnego zrozumienia podpisywanego regulaminu.

Równie dobrze mogli by tam wpisać, że nie wolno wrzucać 5 biegu albo przekraczać 90km/h.
  • Odpowiedz
Hej, mój mąż wynajął busa od tej firmy, nie wyjechaliśmy tym gratem poza granice Warszawy. Od początku maja nie otrzymaliśmy zwrotu kaucji. Na maila nie odpisują, dodzwonić się nie da. Dostaliśmy tylko info, jeszcze w maju, że nie mogą oddać kaucji, bo im urząd skarbowy niesprawiedliwie zajął konto :D
  • Odpowiedz
Busa wypożyczałem w piątek. Ich regulamin mówi o zwrocie kaucji w ciągu 1 dnia roboczego - dzisiaj wtorek, pieniędzy nie ma.
Przy próbie dodzwonienia się z numeru telefonu, z którego rezerwowałem busa - nie odbierali pół godziny. Wziąłem drugi telefon - od razu odebrali.

Szykuję pozew. Trafili na człowieka, który za nic nie odpuści - choćby miał stracić jeszcze więcej pieniędzy.
  • Odpowiedz