Wpis z mikrobloga

#rower #pytaniedoeksperta

Poleci ktoś rower? Mam dość odczuwalną dyskopatię lędźwiową do tego jak jeżdżę mocno pochylony drętwieją mi dłonie od opierania.
Czego szukać? Marzy mi się coś do jeżdżenia w pozycji siedzącej, ale gardzę tymi miejskimi rowerami.

Mam author solution sx od 15 lat i dalej by mi dzielnie służył ale, żadna przyjemność szukać pozycji, która nie powoduje dolegliwości.

Jazda rekreacyjna z dzieciakami.
  • 9
@kuncfot: wiem, że każda sytuacja jest inna, ale mi również drętwiały dłonie i paradoksalnie rozwiązaniem była szosowa kierownica. Mimo mocniejszego nawet pochylenia, inny kąt ułożenia rąk i więcej możliwości zmiany ustawienia pozycji praktycznie zupełnie rozwiązał problem. Może przed zakupem warto spróbować coś pożyczyć i przekonać się jaka pozycja najbardziej Ci pasuje?
@kuncfot: o nie, regulowany mostek jest spoko żeby chwilę pojeździć, sprawdzić jaki kąt Ci odpowiada i wstawić taki sam ale bez regulacji. Mało to sztywne i strzela jak powalone, miałem taki i szybko się go pozbyłem, w rowerze różowej podobnie, też trzeszczy i strzela.
Odradzam zakup jakiegokolwiek roweru Kross. Kupiłem mój rower 2 miesiące temu i już zepsuł się pedał. Rower kupiłem w innym mieście, więc nie mogę oddać go do sklepu, gdzie został zakupiony. Możnaby pomyśleć że naprawi go firma Kross, producent roweru. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że aby gwarancja działała musisz zrobić płatny przegląd po miesiącu od zakupu roweru, inaczej tracisz gwarancję bezpowrotnie. Tak więc zastanówcie się 2 razy zanim kupicie rower