Wpis z mikrobloga

Chcę kupić zestaw startowy 5ed. Do tego pewnie ekran mistrza podziemi, jakąś matę, dodatkowy zestaw kości dla mistrza (7 kości) i 3 dodatkowe zestawy kości dla graczy.

Najczęściej będzie 3-4 graczy.

Na ile godzin wystarcza zestaw startowy? Jak wygląda jego regrywalność?

Co kupić w kolejnych krokach?

#dungeonsanddragons #grybezpradu #dd
  • 7
@Revolut: oficjalnie przygoda ze startera ma być na ~5 sesji po ok. 4h, na pewno można zrobić jej speedrun, a jak teraz wygooglowałem to gość w recenzji twierdził że szlajali się tam 80 h, przy czym DM dorzucał coś od siebie. Regrywalność zgaduję, że fatalna chyba że bierzesz pod uwagę prowadzenie drugi raz dla innej grupy graczy.

Co kupić w kolejnych krokach?

Starter chyba ma tylko wykrojone zasady dla początkujących, nie?
@jtank: nie chcę kupować wszystkiego na raz. Więc kolejnym krokiem (jak wszystko ładnie nam wejdzie) to kupno podręcznika gracza, potem poradnika mistrza i ewentualnie potwory? Najlepiej byłoby kupić wszystko na raz, ale nie chcę od razu wywalić takiej kasy.

Chcę kupić 3 zestawy kości, w momencie gdy ktoś będzie potrzebować 2x 20, to będzie brać albo od kogoś, albo ja mu dam swoją.

Generalnie to ma być zestaw na początek. Potem
nie chcę kupować wszystkiego na raz. Więc kolejnym krokiem (jak wszystko ładnie nam wejdzie) to kupno podręcznika gracza, potem poradnika mistrza i ewentualnie potwory?


@Revolut: jak startowe zasady podejdą to następnie koniecznie Podręcznik Gracza. Bez poradnika MG i bestiariusza idzie się obejść jeśli nie przeszkadzają ci zasady po angielsku - pokaźny wycinek rzeczy z DMG i bestiariusza jest udostępniony jako darmowe SRD. DMG to głównie rzecz do przeczytania na raz bo
@Revolut: ja osobiście nie lubię figurek, bo jak nie przedstawiają dokładnie tego, co akurat spotyka się w grze, to nie tylko nie pomagają w wyobraźni ale wręcz aktywnie przeszkadzają (dobra, to te gobliny tutaj to są ghasty, a ten ork to kościana naga) - to ja już wolę białe żetony.
@Revolut: gotowców nie znam, zawsze leciałem DIY XD Na allegro znajdziesz sporo pod hasłem "rpg żetony", to są zazwyczaj jakieś przezroczyste albo inne, na których możesz sobie coś napisać markerem albo spróbować nakleić jakiś nadruk.

Kiedyś - w sumie to może powinienem zacząć nad tym myśleć na dniach bo od zawsze to planuję i nigdy tego nie robię - chcę sobie zamówić kapsułki w takim stylu https://www.aliexpress.com/item/4000119185338.html i powsadzać tam wydruki