Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki z #rolki znalazł by się tu ktoś kto by mi odpowiedział na pare pytań ? I czy znacie może jakiś dobry sklep w #lodz lub #warszawa ? Chodzi mi konkretnie o rozmiary rolek bo mam rozmiar buta 46/47 :-:
  • 6
@Rizer920: Ja ci nie podpowiem ale Seba ma rozmiary odpowiadające normalnym butom. Tylko kilka godzinek trzeba pojeździć by liner się rozepchał, ''napił'' parą z naszych stóp i się ułożył.

Zazwyczaj imperiale są na wąskie stopy ale już rolki robione na trinity są szersze. Ale jest jak wspomniałem seba i nie jakieś e3 bo to klon klona seby.
To pierwsze pytanie jakie rolki na początek, tzn chciałem to potraktować jako nowe cardio czy po prostu trening na świeżym powietrzu. Jak nazywa wskazuje rolki „fitness” wydały mi się właściwe ale czy faktycznie mogę je wsiąść na pierwsze czy najpierw jakiś inny rodzaj do nauki a potem można myśleć o takich? #rolki
@Rizer920: Kto pyta nie błądzi ;) Ze sklepów w Łodzi - SportRebel (bardziej łyżwy, ale coś teraz z rolek też tam jest), w Wawie - Bladeville (to już typowo rolkowy).
@Rizer920: Jak to będą dobre rolki fitness i będziesz ich używał zgodnie z przeznaczeniem, to okej. Patrząc po rozmiarze buta, to jesteś trochę większych gabarytów, więc uważaj na sztywność tych modeli. Niektóre (szczególnie te tańsze) nie dają rady w usztywnianiu kostki. Na początek dobrym pomysłem mogą być rolki freeskate z plastikową skorupą. Są sztywniejsze, bardziej wytrzymałe i uniwersalne. Jak potrzeba to cardio też na nich zrobisz bez problemu.