Wpis z mikrobloga

Z cyklu samodzielna budowa domu - jak wybrać działkę, na co zwrócić uwagę.

Pozornie wybór działki sprowadza się do znalezienia "tego właściwego miejsca" jednak w bliższej perspektywie okazuje się, że istnieje bardzo wiele kwestii, na które należy zwrócić uwagę lub które trzeba przemyśleć, by nie popełnić błędu ciągnącego się za nami w późniejszych latach.

W filmie całkowicie pomijam kwestie oczywiste, czyli weryfikację dojazdu do pracy, szkoły itp. bo to są rzeczy, które wynikają bezpośrednio z kształtu rodziny, zawodu itp. Pominąłem również sprawy typu: "działka musi nam się podobać" no bo to jest de facto pierwszą cegiełką na drodze do podjęcia decyzji o zakupie gruntu pod budowę domu.

Nie poruszyłem perspektywy: jestem rolnikiem, ponieważ nim nie jestem. Rolnikom łatwiej budować na gruntach rolnych (tu warto sprawdzić pojęcie zabudowa zagrodowa), ale ten temat zostawiam osobom w tej materii bardziej doświadczonym.

#naszkoniecswiata #samodzielnabudowadomu #budowadomu #domszkieletowy #domwgorach
deathcoder - Z cyklu samodzielna budowa domu - jak wybrać działkę, na co zwrócić uwag...
  • 1