Wpis z mikrobloga

  • 0
@enron: fajne kaloryfery, ostatnio takie robiłem w #blender a potem śniły mi się po nocach xd


@RHarryH: stare ale nie opłaca się póki co wywalać da samego wywalania. W poszczególnych pomieszczeniach powoli wymieniam przy okazji jakichś większych manewrów remontowych...
  • Odpowiedz
@enron: Takie same są w wieżowcu gdzie mieszkają moi rodzice. Budynek postawiony w latach 1958-1960 i dalej dobrze spełniają swoją funkcję. U mnie, blok ma ledwo 30 lat i już konstrukcja jest trochę inne. Wygląda jakby zwiększyli powierzchnię oddającą ciepło bo ma dodatkowe skrzydełka po bokach.
  • Odpowiedz
@PR08l3m_: no trzymają, generalnie system CO starej daty ma wszystko duże i o dużej pojemności cieplnej - przez co nie bardzo się da go używać z termostatami w pomieszczeniach, bo po prostu zbyt wolno reaguje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego w starych kaloryferach są stare zawory - ciężko z ich zastąpieniem, czasami ciężko w ogóle regulować bez ryzyka powodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
@RHarryH: Też takie mam, walczyłem z zasraną spółdzielnią 100 lat i finalnie nie mogłem wymienić, nawet robiąc wszystko sam na własny koszt :(


@Saint_Sinner: bo to się robi inaczej. Zgłaszasz remont i prosisz spółdzielnię o podesłanie ich własnej ekipy od CO. A gdy już oni przybędą, to się dogadujesz prywatnie. Takie spece to już wszystko spokojnie sobie ogarną, nawet w środku sezonu ciepłowniczego spuszczą wodę z pionów i zamontują nowe
  • Odpowiedz