Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej, Zamówiłem sobie ostatnio taki adapterek MIDI USB. Gdy przesyłam nuty z komputera na keyboarda wszystko w miarę działa, gdy jednak chce przesłać dane z instrumentu na komputer to przesyła jedną nutę i tyle. Próbowałem na różnych systemach i programach z takim samym skutkiem. Myślę ze problemem może być sam instrument(Stary Casio CT-660) albo wadliwy adapter. Pytanie do was: Miał ktoś z was podobny problem? Możliwe że adapter nie jest w stanie Interpretować danych jakie podaje mu instrument?
#midi #tworzeniemuzyki #lmms #elektronika #adaptery
MaDigital - Hej, Zamówiłem sobie ostatnio taki adapterek MIDI USB. Gdy przesyłam nuty...

źródło: comment_1592859901MfBhZbdWdpUsHKwCchmU3W.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MaDigital: a kierunki dobrze podpięte? Mam podobny adapter i na keyboardzie Yamahy rejestracja nut z keybaorda działa ok. Jak kierunki ok to raczej wina adaptera. Ja swój testowałem w programie midi-ox. Na linuksie nie pamiętam ale też rejestrowało poprawnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@istp: kierunki są ok, bo jak wysyłam nuty z komputera na keyborda to gra normalnie, gdy wcisne jakiś klawisz na keyboardzie to jedną nutę prześle a potem nic, musze wyłączyć i włączyć wyjście midi aby znów móc przesłać jedną nutę
  • Odpowiedz
@MaDigital: nie to że odcina, po prostu nie działa. Generalnie to prawie wszędzie ostrzegają przed tymi tanimi adapterami.
Jest jakiś symbol na tym układzie scalonym?
  • Odpowiedz