Wpis z mikrobloga

Prosze mnie przekonac, dlaczego powinienam odwiedzic wojewodztwo podkarpackie i Bieszczady?

Mieszkam we Wroclawiu, na Dolnym Slasku sa gory Sudety, wiec w 2h moge znalezc sie w Karpaczu, by wejsc na Sniezke (1600 m.n.p.m.)

Odnosnie ladnych miasteczek, takze znajdzie sie tu tego sporo, wiec nie powinienem narzekac.

Co takiego ma Podkarpacie, zeby mnie przyciagnac? Jakies ladne jeziora? A moze kuchnia tego rejonu jest niepowtarzalna

Czy bedac w Przemyslu, Krosnie czy Jasle, znajde jakies fajne piwiarnie z ciekawymi, moze regionalnymi browarami? A moze poza Przemyslem, nie ma tam wystarczajaco uroczych miasteczek, zeby nacieszyc oczy?

Jakie sa tam ceny? Da sie znalezc godny nocleg za 200zl za 2os?

#pytanie #turystyka #podroze #podkarpacie #bieszczady
J.....s - Prosze mnie przekonac, dlaczego powinienam odwiedzic wojewodztwo podkarpack...

źródło: comment_1592822380lao8LfsoqZntBqseu0grVS.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZajebbcieTrudnyNick: Po prostu nie chce czuc zawodu - jakby nie patrzec, Polska jest dosc podobna, wiec nie wiem czy nie lepiej nie ruszyc sie na polnoc, nad jeziora, ktorych jakosc super duzo na Dolnym Slasku nie ma. A co do Podkarpacia, to spodziewam sie rolniczego, pagorkowatego terenu z malymi miasteczkami i wsiami. Nie wiem czy to nie za malo na podroz 500km w jedna strone...
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Solina - największa zapora wodna w Polsce. Bóbrka, pierwsze kopalnie naftowe na świecie(!)
To nie tylko pagórki, Bieszczady to pełnoprawne góry, a ich błoto zapamiętasz na zawsze
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: jestem świeżo po Bieszczadach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie mam zwiedzone Sudety, oba Beskidy na wyciągnięcie ręki. Nie rozumiem "legendy" Bieszczad jako odludzia i ogólnie chill outu. Owszem nie ma tam takiego zgiełku, ale równie dobrze znajdziesz takie miejsca w Beskidzie Żywieckim. Na plus w Bieszczadach są połoniny, po których się chodzi, ale musi być pogoda - inaczej jest tragicznie. Błoto, zapadanie się, na większość
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: aha i zapomniałam powiedzieć, że ceny są jak w Zakopanym. Jeden parking pod szlakiem 25 zł, drugi 18 zł. Obiad gdzieś 30-35 zł, ale obsługa jak w jadłodajni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: architektura drewniana w Bieszczadach i Beskidzie Niskim - cerkwie, w lepszym lub gorszym stanie. Jeżeli lubisz historię to sporo miejsc jest nią przesiąkniętą, ślady po akcji Wisła itp. Niestety Bieszczady w sezonie to jednak sporo ludzi. Fajnie byłoby wyskoczyć za wschodnią granice na tamtejsze górki, ale w obecnej sytuacji może być to utrudnione. Ale tam za to jest podróż do przeszłości :) Zalew Soliński też ma parę fajnych miejsc,
  • Odpowiedz