Wpis z mikrobloga

Mireczki z #zeglarstwo takie pytanko. Ile kosztuje wymiana masztu? Kumpel trochę zbyt entuzjastycznie pracował korbą a przyhaczyła jedna wanta przy podnoszeniu. Kaucję dostałem całą, bo ani ja ani właściciel nie zauważył i sprawa wyszła dopiero później. Podobno około 1900 zł. Może być?
  • 19
@MojWlasciciel: @xzybartek: Akurat to dosyć możliwe. To mała firma, brałem tam łódkę chyba z trzeci raz, więc check-out nie był jakiś taki hardcorowy.

Zielona załoga, dosyć krzepki kumpel dostał korbę i zaczął podnosić masz, a jedna z want przyhaczyła o kabestan. On nie wiedział jak mocno ma to iść, ja zajmowałem się kilkoma sprawami na raz i nie zauważyłem że zaczepiła. Jak się zorientowaliśmy to maszt był dosyć mocno naprężony,
@MojWlasciciel: Maszt. On nie skrzywił się jak literka L. Gołym okiem nie do zauważenia. Gdyby tak było to by na check-oucie wyszło. Było to do zobaczenia tylko po tym, że wanty były nierównomiernie naprężone. Czekam na papiery. Mieli mi przysłać rano ale jakoś jeszcze nie ma.
@MojWlasciciel zero odzewu. Może jednak naprawili we własnym zakresie.

@PMV_Norway może i tak faktycznie było. Jakoś się nie odzywają, więc mam nieśmiałą nadzieję że wyszło im tyle że nie opłacało się ruszać ubezpieczenia. A z drugiej strony to kolega silny a i korba do kabestanu niekrótka była.
@MojWlasciciel: Związałem go zajebiście bo szedł szkwał więc podwoiłem cumy i odbijacze ustawiłem z jednej równiutko do kei i od rufy strony tak żeby silnik miał stope do pomostu a z trzeciej poustawiałem idealnie do małej łódki tak żeby nie wypadły jakby #!$%@?ło a oprócz tego sprawdziłem przed snem i rano jak wstałem