Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie VPNa miesiąc temu na miesiąc, zapłaciłem Apple Pay.

Dzisiaj schodzi mi kasa z karty, płatność Apple Pay, jak się okazuje automatyczne przedłużenie subskrypcji.

Zalogowałem się na to dziadostwo, faktycznie, "47 strona" - wyrażam zgodę na przedłużenie.
Ale że sami z siebie są w stanie ściągnąć mi kasę z konta? To jest jakaś paranoja.
Nie podawałem numeru karty, kodu CVC, a tu płatność kartą. Miał ktoś taką sytuacje?

Dla mnie taka sytuacja jest nieakceptowalna, tylko sam nie wiem czy to wina Apple Pay, czy banku. Jak znam życie nawet reklamacji nie uda się złozyć, bo przeciez teoretycznie mam umowę z tym VPN.

Nie czaje tego, mam umowę w Tmobile to też sobie mogą wbić mi na konto bo niezapłacę?

Rozważam zmianę banku, ale najpierw muszę ustalić to się wydarzyło.

#apple
#banki
#ing
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diemkarpiem: OIDP jak kupujesz to już jest napisane że to subskrypcja, potem zerkne na kompie.
Co do spania spokojnie to tak, śpię spokojnie, nie wiem dlaczego nie miałbym. Ten system istnieje od dziesiątek lat nawet jeszcze zanim internet powstał. Rozumiem, że na Netflix płacisz przelewem co miesiąc?
@diemkarpiem: Aby płatności na zasadzie subskrypcji miały sens, to musi się to niejako automatycznie odbywać. O to przecież w subskrypcjach chodzi. Ty zakupiłeś subskrypcje. Wychodzi na to, że przez nieuwagę. Po prostu napisz do sprzedawcy i wyjaśnij co się stało, ale nie dziw się że subskrypcja działa tak jak w założeniu ma działać.

Z przelewami jest podobnie. Możesz puścić pojedynczy przelew, ale jak ustawisz polecenie zapłaty, to nie powinno cię dziwić,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KapitanTorpeda: poczytaj o delayed transactions :) jak masz subskrybuje to mogą zrobić transakcje opóźniona i nawet jak nie będziesz miał kasy / karta zablokowana / usunięta / jednorazowa karta to dadzą radę obciążyć :)
@rtg_: Wiem dokładnie co to jest. Ale na revolucie tak to nie działa. Nic ci nie ściągną jak wyłączysz kartę w apce której użyłeś do subskrypcji.
Pierwszy przykład to ja. Zapomniałem z subskrypcji Xbox game passa zrezygnować i Ea acess w kwietniu i mi próbowali ściągnąć hajs bezskutecznie, aż sami zrezygnowali i anulowali subskrypcje po 3 miesiącach a hajs miałem cały czas na revolucie tylko kartę wyłączona domyślnie bo nie szło
Ale na revolucie tak to nie działa. Nic ci nie ściągną jak wyłączysz kartę w apce której użyłeś do subskrypcji.


@KapitanTorpeda: to zalezy od tego gdzie masz subskrybcje. niektorzy anuluja subskrybcje, niektorzy pobiora oplate opozniona transakcja

Nic ci nie są w stanie ściągnąć wtedy tylko dostajesz powiadomienia że dokonano nieudanej próby płatności i że jeżeli chcesz dokonać tej płatności to musisz odblokować kartę najpierw( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rtg_: Dziwne, ja mam revoluta, domyślnie zablokowana kartę i w #!$%@? subskrypcji i nie miałem takiego problemu. Zawsze mi pobiera jak odblokuje kartę i sam ponowię płatność jak się sami nie wstrzelą z ponowieniem na odblokowanej. Nie miałem takich problemów a subskrypcje mam i z apple i z Google, Microsoftu, cda, netflix, hbo plus jakieś hulajnogi itp