Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie VPNa miesiąc temu na miesiąc, zapłaciłem Apple Pay.

Dzisiaj schodzi mi kasa z karty, płatność Apple Pay, jak się okazuje automatyczne przedłużenie subskrypcji.

Zalogowałem się na to dziadostwo, faktycznie, "47 strona" - wyrażam zgodę na przedłużenie.
Ale że sami z siebie są w stanie ściągnąć mi kasę z konta? To jest jakaś paranoja.
Nie podawałem numeru karty, kodu CVC, a tu płatność kartą. Miał ktoś taką sytuacje?

Dla mnie taka sytuacja jest nieakceptowalna, tylko sam nie wiem czy to wina Apple Pay, czy banku. Jak znam życie nawet reklamacji nie uda się złozyć, bo przeciez teoretycznie mam umowę z tym VPN.

Nie czaje tego, mam umowę w Tmobile to też sobie mogą wbić mi na konto bo niezapłacę?

Rozważam zmianę banku, ale najpierw muszę ustalić to się wydarzyło.

#apple
#banki
#ing
  • 31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@diemkarpiem: Skoro kupiłeś subskrypcję, to zgodziłeś się na obciążanie karty co miesiąc i nie ma tu niczego nielegalnego. Wina jest tutaj tylko i wyłącznie twoja, bank i Apple Pay wykonują tylko zaakceptowane przez ciebie zlecenie płatności.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Nie wiem, może jestem debil i nie ogarniam. Ale zauważasz to, że jednorazowo przeciągnąłem kartę w necie i ktoś sobie wziął teraz pieniądze z mojego konta? Nie podawałem numeru karty, tego kodu 3 cyfrowego, to jest dla mnie jakaś paranoja i inna sytuacja niż cykliczna płatność kartą.
  • Odpowiedz
@ms93: To co, kupię sobie gacie na amazonie, zapłacę kartą i oni już mają techniczną możliwość sciągnięcia mi 100, 200, 500, 50000 bo się pomylili? I se mogą wyciągnąc kasę z mojego banku? xD I chcesz mi powiedziec ze to normalne? xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diemkarpiem: Mają taką techniczną możliwość, ale gdyby zrobili to niezgodnie z umową między tobą a nimi, to dostaniesz bez problemu zwrot pieniędzy od banku, a sprzedawca zostanie obciążony kosztami procedury tego zwrotu (chargeback), dlatego takie rzeczy nie mają miejsca. W twoim przypadku nie ma mowy o błędzie sprzedawcy, ty sam zgodziłeś się na subskrypcję, a ich zasadą działania jest pobieranie opłaty w regularnych odstępach. Przypomnę jeszcze raz: zgodziłeś się na to,
  • Odpowiedz
@diemkarpiem: ale na gacie nie kupiłeś subskrypcji XD
A apple pay nie działa tak, że masz podpięte kartę? Sama mam kartę w wallet i pewnie przez to, że zapamiętało, ściągnęło kasę a po drugie subskrypcja sama za siebie mówi, że to coś co cyklicznie jest odnawiane, chyba że zrezygnujesz przed kolejnym okresem rozliczeniowym. Chyba, że źle rozumuję to proszę mnie poprawić :)
  • Odpowiedz
@diemkarpiem:
To Twoja wina, że nie czytasz na co się zgadzasz. Na przyszłość warto poczytać, wtedy takich wpisów nie będzie. Napisz prośbę o zwrot przez formularz Apple zawsze mi zwracali, ale nie wiem czy w tym przypadku, akurat tutaj użytkownik zawinił.
  • Odpowiedz
Czyli nawet juz nie mozna miec w dupie #!$%@? umowy na x stron, i wypisać sie z subskrypcji w najłatwiejszy możliwy sposób - nie zapłacić.

No nie wytrzymie.

Sama idea, ze przeciągając gdzies kartę sprzedawca pozyska dane, ktore pozwolą mu na ściągnięcie mi kasy z konta sprawia ze mi sie chce śmiać z tego swiata.

Moge se podpisać jaka chce umowę, zgodzić sie na wszystko i de facto gowno mi powinni moc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@diemkarpiem: Mnie się za to chce śmiać z ludzi, którzy uważają nieczytanie umów i wykręcanie się z nich przez próbę uniknięcia zapłacenia za dobry pomysł. Jak ci się nie podobają zasady działania kart, to ich nie używaj - nikt cię do tego nie zmusza. I nie obwiniaj całego świata o swoją głupotę, to nie jest rozwiązanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@diemkarpiem: sam się zgadzasz na jednorazowe bądź wielokrotne pobranie płatności na zasadzie subskrypcji. Po prostu czytaj to co zatwierdzasz i nie będzie problemu.
  • Odpowiedz
@diemkarpiem: Ogólnie to tak, subskrypcja to dość standardowy model płatności. Napisz do działu wsparcia aplikacji (tego VPN), że płatność nastąpiła przez pomyłkę i prosisz o jej anulowanie. Oczywiście o ile nie korzystałeś z tego VPN po jego ponownym opłaceniu. Jest szansa, że się zgodzą i zwrócą Ci kasę :)
  • Odpowiedz
@alWdIjJpz18nHw: Dzieki za rade. Nie chodzi o poeniadze, szkoda by mi bylo czasu aby sie szarpać z jakimiś szeszelami o 50 zł.

Bardziej nie mieści mi sie w głowie, ze płacąc karta w necie, ktos ma techniczne narzędzia do ściągnięcia mi kasy z konta, i szczerze mam gdzies czy wyraziłem na to zgodę na 47 stronie czy nie.

Bank rzecz święta, podobnie jak dom. Nikt nie ma prawa tego mi ruszyć
  • Odpowiedz
@diemkarpiem: Zasady są dwie. Płatność kartą w internecie jest najbezpieczniejszą metodą, bo masz ochronę wystawcy karty na każdym kroku. No i jak za coś już płacimy to powinniśmy wiedzieć za co dokładnie i na jakich zasadach.
  • Odpowiedz
@diemkarpiem: Ah I jeszcze taka ciekawostka, jeśli kiedyś będziesz rezerwował hotel to bardzo często chcą numer Twojej karty i sobie sami pobiorą płatność, najpierw kilka złotych weryfikacyjnych, potem opłatę za pokój, a jak zjesz coś z barku to też sobie potem pociągną z tej karty :). Albo zamów sobie coś z Tesco Online, podobny system, biorą najpierw kilka złotych sprawdzając czy masz coś na koncie, a potem w dniu dostawy całą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diemkarpiem: dobrze wiemy że nie zapłaciłeś za vpna 50pln za miesiąc ani, że info, ze subskrypcja była na 47 stronie. Zasady płatności za daną usługę są jasne przy zakupie i nie trzeba czytać 47 stron, a płatności cykliczne istnieją odkąd istnieją karty.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Nord VPN - 11.95 USD / 47,94 / msc

Nie wiem na ktorej stronie, nie po to płaciłem netowo przez maca zeby sie nad tym zastanawiać

Jakbym podał numery to by mnie to nie zdziwiło

Nie, raczej nie bylo od razu

Zreszta naprawde, jak śpisz komfortowo z tym ze firma z Panamy se ściągnie hajs przez Londyn z twojego konta, to inni jesteśmy.

Koniec gownotematu.
  • Odpowiedz