Wpis z mikrobloga


https://www.wykop.pl/link/5565529/strescilem-cala-debate-prezydencka/
Streściłem całą debatę prezydencką wyciągając kwintesencję z każdej wypowiedzi. Można się teraz dokładnie zapoznać co każdy z kandydatów chciał przekazać i jak odpowiadał na pytania.
Ostatnie streszczenie cieszyło się dużą popularnością, więc tym razem dodam je również jako znalezisko. Link do niego będzie w ostatnim komentarzu. Wykopcie je choć trochę. W tej chwili pracuję również nad mega streszczeniem z pominięciem frazesów i ataków na innych kandydatów. Jak skończę to podam link.

Streszczenie debaty prezydenckiej:


WSTĘP:
- Prowadzący zapowiada wyłączanie mikrofonu jeśli odpowiedź będzie nie na temat na przykład (czyli) atakowanie TVP.

1. Pięć lat temu Kopacz zgodziła się na przyjmowanie imigrantów (cóż za wspaniały atak opozycji w pytaniu). Teraz znowu migranci chcą do Europy? Jak się powinna zachowań Polska w tej sprawie? 2:55

Mirosław Piotrkowski.
- Polska powinna się sprzeciwiać dyktatowi Europy.
- Europa była zawsze Chrześcijańska, a przez nadmiar migrantów zatraci esencję kulturową.
- Jako poseł do parlamentu UE zawsze był za chrześcijańską Europą.
- Polska powinna też dbać o relacje z USA, ale niech Trump wyjaśni najpierw sprawę roszczeń żydowskich.

Andrzej Duda 4:36
- Polacy życzliwi, dużo Ukraińców mamy i jest super, ale nie chcemy imigrantów przymusowych.
- Duda nie zgodził się na przyjęcie migrantów, bo to łamałoby ich (migrantów) prawa.
- Jednakże jesteśmy członkiem UE i mamy swoje obowiązki.
- Jednakże bardzo dobrze je wykonujemy.
- Jednakże musimy bronić granic Europy.

Władysław Kosiniak-Kamysz
- Polska nie ma polityki zagranicznej. Wstając z kolan upadliśmy na głowę.
- Polska kupuje 20 mln ton węgla z Rosji, a w zamian nie możemy sprzedawać naszego jedzenia do Rosji.
- Polska przyjęła 800 000 ton śmieci mi. z Niemiec i Nigerii (Murzyny nawet na nas plują :( )
- Trzeba z tym skończyć, odbudować pozycję Polski na świecie i w UE.
- Polska powinna utworzyć korytarze humanitarne


Zobowiązuje nas do tego nasza kultura, tradycja i solidarność.

Paweł Tanajno
- Imigracja musi odbywać się z poszanowaniem praw człowieka.
- Duda miał rację, nie wolno ich trzymać na siłę w Polsce.
- Polska przez PiS staje się amerykańskimi zasiekami. Prowadzą nas na wojnę.
- Tanajno poprowadzi Polskę ku wolności i bycia wzorcem kulturowym dla Europy.
- Pojedzie do Kijowa i Wilna i razem wrócimy do Europy (nie wiem co miały oznaczać te słowa).

Krzysztof Bosak
- Program relokacji uchodźców został odrzucony dzięki protestom społecznym.
- Trzaskowski chciał przyjąć migrantów.
- Musimy prowadzić samodzielną i odpowiedzialną politykę migracyjną.
- Polacy są gościnni, ale migranci to nie są goście.
- PiS mówi, że niby nie chce migrantów, a tym czasem podwoili liczbę muzułmanów w PL.

Stanisław Żółtek
- Każdy turysta powinien mieć prawo przyjechać do Polski i wydawać tu pieniądze.
- Oni to nie są obywatele polscy wiec nie mogą mieć takich samych praw jak Polacy (turyści, czy migranci?)
- Przestępców obcokrajowców należy skazywać i deportować z dożywotnim zakazem wjazdu do kraju.
- Zakaz socjalu dla imigrantów, to wtedy nie będą chcieli tutaj przyjeżdżać darmozjady.
- Przymusowa relokacja to skandal.
- Warto byłoby zakończyć współpracę Polski z UE.

Robert Biedroń
- Trzeba budować mosty, a nie mury, aby każdy u nas czułby się jak u siebie.
- PiS i Duda doprowadzili do ostracyzmu (wykluczenia) Polski w UE, co godzi w nasze bezpieczeństwo.
- Trzeba przyjmować wszystkich migrantów, aby wzmocnić pozycję Polski w UE.
- Polska była zawsze silna, kiedy była tolerancyjną wspólnotą, a słaba gdy była podzielona.

Waldemar Witkowski
- Wszyscy są takimi samymi ludźmi, więc wszystkim należy pomagać.
- Trzeba pomagać głodującym dzieciom i kobietom, które straciły wszystko na wojnie.
- Do Polski trafiło prawie 100 tys Czeczenów i nie widać negatywnych skutków (No nie, wcale XD)
- Nie wolno zamykać granic i trzeba przestrzegać ustaleń UE.

Szymon Hołownia
- Uchodźcy i imigranci zarobkowi to są dwie różne grupy ludzi i Duda nie potrafi ich odróżniać.
- Obowiązuje nas prawo międzynarodowe.
- Polska polityka migracyjna nie istnieje.
- Jeśli Polska chce mieć wpływ na decyzje w UE to musimy odnowić naszą pozycję w UE.
- Od razu rozpocznie wznowienie współpracy z Niemcami i Francja w ramach trójkąta Weimarskiego.
- W ambasadach powstaną rzecznicy stabilności, którzy wspomogą polskich pracowników za granicą.
- Chciał skrytykować związki Dudy z kościołem, ale nie zdążył.

Rafał Trzaskowski.
- Trzaskowski cieszy się, że jest w TVP, bo w końcu jego wypowiedzi nie będą manipulowane.
- Tusk załatwił już sprawę z migrantami umową z Turcją w 2015 (Turcja wykorzystuje ją do szantażowania UE i ciągle grozi jej zerwaniem)
- Nie było nigdy zgody na przymus, ale dzieciom trzeba pomagać.
- Polityka zagraniczna to bezpieczeństwo i pieniądze na inwestycje (dotacje z UE?)
- Duda mówi o wyimaginowanej wspólnocie dla naiwniaków i dlatego nie może niczego załatwić w UE.
- PiS szuka wrogów zamiast sojuszników, ale on jako prezydent pomoże PiSowi w negocjacjach.... (nie dokończył).

Marek Jakubiak
- Polacy gościnni, lubimy Tatarów.
- Nie będziemy jednak pomagać Merkelowej w jej głupich pomysłach.
- Nachodźcy w Niemczech nie chcą pracować.
- Pomiędzy państwami nie ma przyjaźni, lecz wyłącznie interesy.
  • 7
  • Odpowiedz
2. Czy Dzieci powinny mieć możliwość przygotowywania się w szkole do pierwszej komunii świętej.(@tvp-info serio? To jest pytanie do debaty prezydenckiej? ( ) ) 15:50


Rafał Trzaskowski
- Rodzice powinni decydować o tym czy jest religia w szkole.
- Duda mówi tylko o wartościach chrześcijańskich, ale
  • Odpowiedz
3. Trzaskowski chce w Warszawie wprowadzić etapami małżeństwa homo i adopcje przez nich dzieci, co jest niezgodne z prawem i konstytucją. Czy Pan jako prezydent zgodzi się na te zmiany? 28:18 (WTF?! (_ ) Po za tym już w poprzedniej debacie było pytanie o homopary! )

Andrzej Duda
- Nie, nie zgodzi się, bo prawo i konstytucja.
- Chce, aby Polakom żyło się lepiej, bezpieczniej, zamożniej i
  • Odpowiedz
4. Euro czy Złoty? 41:31

Andrzej Duda
- Te Biedroń! To ty jesteś tchórzem, bo bałeś się przyjść do TVP, gdy zapraszałem.
- Złotówka jest dobra, nikt nie każe nam brać Euro.
- Weźmiemy Euro jeśli będzie się to nam opłacało, czyli gdy będziemy już bogaci.
  • Odpowiedz
5. Czy Polska powinna kupić szczepionkę na koronawirusa, gdy już powstanie? 54:04 ( Co? 0_0 )

Władysław Kosiniak-Kamysz
- Chce oddłużyć szpitale, dofinansować leczenie, podwyżki dla personelu med., przywrócić przemysł farmaceutyczny w PL i odbiurokratyzować służbę zdrowia.
- Innych kandydatów nie obchodzi służba zdrowia, bo olali debatę lekarską.

Rafał
  • Odpowiedz
@ostego: Oj tak. Zacząłem pisać w czwartek, bo miałem nocki, później w piątek przez kolejne 2-3 godziny, wczoraj już mi się nie chciało, to skończyłem dzisiaj.
orkako - @ostego: Oj tak. Zacząłem pisać w czwartek, bo miałem nocki, później w piąte...
  • Odpowiedz