Wpis z mikrobloga

@EugeniuszGeniusz: nie, zdecydowanie nie wszystkie.
Podałem Ci zaledwie 4 marki, wiec musisz mieć bardzo wąskie horyzonty w tej dziedzinie, jeśli sadzisz, ze to wszystkie.
Tanich marek opon jest dosłownie kilkadziesiat.

przykładowo
chinczyki
Sunny, Wanli, Ling long, Torque, Minerwa, Fortuna, Autogreen
inne azjatyckie
Gt Radial, Federal, Ceat, Zeetex, Imperial, MAxis, Petlas, Achilles

europejskie
Riken, Dayton, Saetta, BArum, Semperit, Matador, Viking, Gislaved, Fulda

I jeszcze sporo inych, ktore mi w tej wyliczance dogłowy
@EugeniuszGeniusz: chcesz miec akceptowalna cene i gwarancje ze bedzie przynajmniej przyzwoicie, to bierz Albo Debice, albo Save (to bedzie praktycznei to samo co debica), albo Hankook (mój faworyt), albo nexen.

Neolin to bedzie jakis chinczyk i to z tych zupełnie nieznanych i o niewiadomej jakosci,

jak chcesz naprawde przycebulic i zalezy ci na kazdej złotówce, to z dalekowschodnich, o ile uda sie tanio wziac, to mogą byc ling longi, torque, autogreen,
@EugeniuszGeniusz: ewentualnei jak ktos wyzej wspomniał Dayton (Saetta to dokładnie to samo) też moga byc, jak znajdziesz tanio.
Z tym, z eone nei sa włoskie.
MArka jest włoska.
ale nalezy ona bodajze do bridgestona i jest lokowana jako budżetowa.

cos jak z nasza Debicą.
niby kazdy mysli, ze polska, tymczasem ona nalezy do Michelina i jest robiona w róznych fabrykach na świecie, rzadko kiedy u nas.
@EugeniuszGeniusz: najbardziej odczuwalny to bedzie hałas.
nie bierz nic co ma wiecej niz jakies 71dB.
A najlepiej ponizej 70.

No chyba, ze wozidełko to i tak głosny i żużniący wóz, to juz wtedy wszystko jedno.

ps
jak tak jeszcze raz przeczytałem tego swojego pierwszego posta, to on rzeczywiscie niejednoznacznie brzmi.
Zabrakło przynajmniej kropki. Mój błąd.
Tamte wszystkie sa bardzo ok. Tylko kormorany to troche loteria wg mnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nunu85: aktualnie mam założone w aucie 185/65r15 Dębica frigo 2. Takie były założone jak kupowałem auto. W instrukcji jest podane żeby zakładać 185/60r14 albo 195/60r15, to szukam raczej tych 195/60r15. Chciałbym się tak zmieścić do 700zł ale wolałbym bliżej 600 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@EugeniuszGeniusz: 14-tek byś i tak nie załozył, bo musiałbyś kupić inne- mniejsze felgi.
185/65r15 jest naturalnym zamiennikiem 195/60r15.
185 jest zdecydowanie wiecej do wyboru i wychodzą one odczuwalnie taniej.
Poprzednik też to zauwazył i dlatego je wybrał.
@EugeniuszGeniusz: W tej cenie, to juz sie nei bedziemy bawili w chinczyki.

Jest fajna promocja na saette (do jest marka bliźniak daytona, o ktorej wspomniałem ja, ze przyzwoita i ktora zachwalał wcześniej @bb89)

Wyjdzie CIe dokładnie 600zł za komplet.
https://www.inopony.pl/opony,0,161978/saetta-touring-2-195-60-r15-88-h.html

sklep sprawdzony i pewny.

Jest jeden mały haczyk.
Opony maja 2 lata.
Wic troszke przelezały w magazynie.
Ale to nie jest wg mnie zaden problem i za taka cene brałbym
@EugeniuszGeniusz jak chcesz być w 100 procentach w zgodzie z prawem, to bierz te 195.
Wówczas będziesz miał w aucie wszystko zgodnie z homologacją i nieważne co się wydarzy, nikt się do opon nie przyczepi.

Do tych 185 też na 99 procent nikt by się nie czepiał, o ile nie byłyby łyse czy spękane, ale one, jeśli nie są zalecane przez producenta, to nie będą zgodne z homologacją. I przy bardzo, ale