Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirko,

Mam problem natury sprzętowej. Chciałem kupić laptopa do pracy, ale i na co dzień, będę działał w AutoCADzie oraz AudytorOZC plus pewnie w przyszłości dojdzie AudytorCO. Będę pracował z dodatkowym monitorem. Laptop będę chciał wziąć na firmie.

Sprawa wygląda następująco, zastanawiam się między tymi modelami:

- MacBook Pro 16" w tańszej wersji
https://www.apple.com/pl/shop/buy-mac/macbook-pro/16-calowy-gwiezdna-szaro%C5%9B%C4%87-sze%C5%9Bciordzeniowy-procesor-2,6-ghz-512gb#

Zalety, które do mnie przemawiają w tym lapku to:
Jakość wykonania / materiałów, klawiatura, ekran 3072 x 1920 px, system, gładzik, głośniki, sama szybkość działania, brak antywirusa, jeden bezkonkurencyjny program do czyszczenia śmieci, generalnie jakość sprzętu.

Minusy:
Na starcie muszę się doposażyć w przejściówki na VGA plus kupić nową myszkę bezprzewodową bądź na usb c. Częstotliwość matrycy 60 Hz. Zwykły RAM, no i niestety 9 generacja.
Dużo googlowałem i niestety opinie o Cadzie na macOS są niezbyt dobre, laptop niby sobie radzi, ale brakuje niektórych funkcji. (Z drugiej strony będę korzystał z Cada tylko w prosty sposób, mianowicie będę jedynie przerysowywał projekty domków jednorodzinnych/ wielorodzinnych, biurowców itp, a później wgrywał je do Audytora + nie wiem jak z samym audytorem na macOS, wiem tyle, że jest napewno dostępny). W dużym obciążeniu może być słabo z temperaturą i głośnością. Coś by się jeszcze tutaj znalazło, ale w natłoku przeglądania tego wszystkiego mogłem zapomnieć o czymś istotnym.

- MSi gs66 stealth
https://www.x-kom.pl/p/570296-notebook-laptop-156-msi-gs66-i7-10750h-16gb-1tb-win10-rtx2060-240hz.html

Zalety: Pełnoprawny RTX 2060 (nie max Q), 1 Tb ssd, 10 generacja procka, Matryca 240 Hz, nie muszę dokupywać myszki czy przejściówek.

Wady: Musze (i chce) kupić antywirusa, który będzie jednocześnie czyścił komputer ze śmieci, ekran FHD, jakość obudowy (boje się, że po jakimś czasie zacznie skrzeczeć plastikiem). Gdy będę chciał zrobić reinstal, musze kupić system.

I coś czego szukałem długo i po części łączy cechy obu powyższych jednak nie bez wad (i chyba VAT tez).

Razer Blade 15
https://www.razer.com/eu-en/gaming-laptops/razer-blade/shop#gtx1660--fhd-144hz-10thgen--256gb-black

Zalety:
Szybki RAM, 10 gen, jakość obudowy, klawiatura, FHD 144 Hz lub 4K OLED, RTX 2070 max-Q

Minusy:
Dosyć mocno się grzeje i trochę hałasuje przy obciążeniu, choć tu sprawa zależy od wersji, ponieważ w wersji advanced mamy chłodzenie z komora parowa co poprawia ww. parametry. Ciężko z serwisem w Polsce. Bardzo słaby wybór modeli, które można kupić w PL sklepach. Nie wiem czy można go gdzieś zobaczyć na wystawie. Zastanawiam się czy nie kupić bezpośrednio u producenta, ponieważ wybiorę dokładnie taki model, jak chce, ale tutaj jest problem czy będę mógł odliczyć VAT, a nawet jeśli można to i tak prawdopodobnie będę musiał ten VAT zapłacić i czekać na zwrot. Dodatkowo nie wiem, jak wtedy wyglada gwarancja i serwis. Niestety RTX 2070 max-Q. Słabe głośniki, chociaż to nie jest aż takie ważne.

Szczerze dla mnie mocno wygrywa Razer, ale ten serwis i gwarancja plus mały wybór w PL trochę straszy.

Niestety muszę otagować #apple oraz #windows stąd głupie i z góry stronnicze komentarze będą usuwane. Mam naprawdę poważny dylemat, ponieważ wszystkie sprzęty uważam za świetne jednak pewnie niuanse cały czas żonglują moja decyzja, dlatego proszę o rzeczowa dyskusje.