Wpis z mikrobloga

Zagraniczne korpo w PL > Polskie korpo - nie ma żadnej wątpliwości, za identyczne stanowisko z prawie 5 letnim doświadczeniem i kwalifikacjami polskie korpo, jedna z największych spółek na giełdzie oferuje 3,5k mniej brutto niż zagraniczna firma. Obydwie firmy ulokowane w Warszawie. Już nawet z Rygi z łotewskiej firmy miałem ofertę - z górnych widełek 2750 euro brutto. Nic dziwnego, że nikt nie chce pracować w polskich firmach. #korpo #korposwiat
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pelen_watpliwosci: być może, nie twierdzę że tak nie jest, tylko co mnie to obchodzi jako pracownika? Pod względem wypłaty, oferty i kultury pracy to zawsze korzystniej wypada firma z zagranicznym kapitałem więc idzie się tam, gdzie jest korzystniej.
  • Odpowiedz
@Rupertciak: Co do zagranicznych korpor, dodam jeszcze do tego sposób przeprowadzenia rekrutacji - pytania z HRu bardziej konkretne, a na dalszych poziomach, nacisk na umiejętności, rozmowa na temat modelu pracy, nawet jeśli nie spełnia się wszystkich kryteriów, ale gdy widzą dużą elastyczność i szerokie doświadczenie z CV oferują multum dopasowanych szkoleń.
  • Odpowiedz