Wpis z mikrobloga

@draki7: Ja zrobiłem ze zwykłych :) najpierw wrzuciłem bagietkę z parówką, żeby parówka się zgrzała na około 3 minuty na 200st. Potem posypałem serem, oregano i trzymałem aż do roztopienia sera :) Z zewnątrz była chrupiąca a w środku miękka (od tego masła czosnkowego )
  • Odpowiedz
  • 8
@naganiaczherculesa: Smutny człowiek w tej chwili mieszka w kraju nazwanym Polska i spamuje cały wykop zdjęciami najtańszych śmieci i podnieca się przy tym jak dzieciak. Gardzę


@Amerykanski-Naukowiec bo #!$%@? szczęście polega na posiadaniu hajsu i żarciu kawioru.. Pssst z takim łbem nawet z milionami na koncie będziesz smutnym zakompleksionym polaczkiem ( )
  • Odpowiedz
@DaxterPoker: Ja robiłem tak, że bagietka wypieczona, parówka do gorącej wody tak jak to robią choćby w Ikea i później szybko połączyć oba tajne składniki, posypać serem i na ok. 4 minuty na termoobieg na 210 stopni. Wyszło idealnie bez spalenia bagietki.
  • Odpowiedz
@MrPr0h: ja wsadzałem od razu bagiete z serem i parówą do piekarnika, wychodziło jeszcze lepiej xD Tylko na około 190 stopni i z 6-7 minut jak pamiętam
  • Odpowiedz
Ogólny podział klas wzależności od majątku: -Bogacze ( kebab), -Klasa średnia(czosndog), -Biedaki(buła z bananem)
  • Odpowiedz