Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ortodoncja #ortodonta #stomatologia #protetyka #zeby

Witajcie mirki i mirabelki! Chciałbym się wyżalić i jednocześnie prosić o poradę.

Mężczyzna, ponad 25 lat. Los pokarał mnie bardzo brzydkim uzębieniem. O ile na wygląd narzekać nie mogę, tak moje uzębienie wygląda źle. Krótko o nim:
1) dolna szczęka - tyłozgryz, brak dolnych szóstek z obydwu stron, rotacyjna trójka i druga, która jeszcze nie wyszła (tak, mam jeszcze mleczaki)
2) górna szczęka - trójka, która wyszła mniej więcej do połowy, oraz druga trójka, która nie wyszła wcale (od lat siedzi głęboko w dziąśle, nachodząc na dwójkę). Do 23 roku życia posiadałem komplet górnego uzębienia, ale potem - z niewiadomych przyczyn - trójki zaczęły się po prostu psuć. Jak się później okazało, były to trójki mleczne. Po ich usunięciu jedna trójka stała wyszła mi do połowy i zatrzymała się, a druga jest niestety w takim położeniu, że bez interwencji chirurgicznej sama RACZEJ nie wyjdzie.

Byłem wczoraj u ortodonty w moim rodzinnym mieście - szedłem tam z optymizmem, a wyszedłem tylko z gorszą depresją. Okazuje się, że mój przypadek jest dosyć ciężki i dostałem skierowanie do kliniki Face-Clinic w Warszawie, gdzie pierwszy wolny termin jest za ponad 3 miesiące, a kosz wizyty może się wahać - w zależności od konieczności wykonania dodatkowych badań - od 150 do nawet 1000 zł (i to za same wstępne badania konsultacyjne, nie wliczając późniejszego leczenia).

Nie ukrywam, że mnie to załamało totalnie: nie dość, że terminy odległe, to jeszcze mój budżet nie jest na to przygotowany. Na domiar złego ostatnio poznałem pewną dziewczynę, z którą rozumiem się jak z nikim innym - anioł, nie kobieta. Już od prawie miesiąca nalega na spotkanie, ale co chwila staram się znajdować różne wymówki dlaczego nie mogę się z nią zobaczyć.

No i generalnie jestem w kropce, nie mam pojęcia jak ugryźć ten problem. Najpewniej nie będzie mnie stać na prawidłowe leczenie, dlatego ciągle przychylam się ku możliwości założenia mostu. Porównywałem sobie pantomogramy z 2017 i 2020 i ząb (ten nachodzący na dwójkę) nie ruszył się nawet o milimetr, więc śmiem twierdzić, że już tak pozostanie. Sugerowałem swojemu stomatologowi chęć założenia mostu, ale odradza mi to właśnie przez ten ząb, który MOŻE KIEDYŚ wyjdzie, a może nie... natomiast drugi ząb wyszedł mi do połowy, więc nie wiem jak mogłoby wyglądać naprawienie tego.

Doradźcie co byście zrobili na moim miejscu, bo już wariuję. Jest na sali jakiś dentysta, który może wypowiedzieć się na ten temat? Czy założenie mostu jest realne w takim przypadku?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eede76fb679bead157f5fe0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania no musisz zapłacić za ładne zęby. Generalnie aparat ortodontyczny dla randoma z pospolita wadą to koszt 12 k. I to jest normalna cena z którą trzeba się liczyć. Do tego sam koszt naprawy zębów typu plomby itp to kolejne 5 k do wydania. Generalnie trzeba nastawić się na 20 k wydatków. I to jest normalne. Chcesz być ładny to musisz wydać. Wyjedź za granicę popracuj rok i będziesz miał hajsy na
@AnonimoweMirkoWyznania:

Ja się odniosę do tego zdania

"Na domiar złego ostatnio poznałem pewną dziewczynę, z którą rozumiem się jak z nikim innym - anioł, nie kobieta. Już od prawie miesiąca nalega na spotkanie, ale co chwila staram się znajdować różne wymówki dlaczego nie mogę się z nią zobaczyć"

Jeżeli jest aniołem to zrozumie twoją sytuację i nie będzie jej to przeszkadzało. Uwierz, że są dziewczyny które spotykają się z mężczyznami bo