Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: domyślam się, że większość pracowników tam to kobiety. Żeby średnia znacząco wzrosła, to ta Pani musiała by zarabiać więcej niż Trzaskowski :) No z dupy tweet, zero danych, tylko plotki.
  • Odpowiedz
@pokey: Raport IBS potwierdza co mówiłem, w dużej mierze zarobki kobiet wynikają z ich decyzji życiowych. Potem powołuje się na fakt że kobiety są lepiej wykształcone i używa to jak argument że GPG jest większy niż faktycznie jest, nie biorąc pod uwagi jakie kierunki są wybierane przez płcie. Do tego mam wrażenie że jest przeceniana wartość wykształcenia, choć wykształcenie jest ważne, bardzo dużo osób pracuje poza swoimi wyuczonymi zawodami sugerując że wykształcenie nie jest czynnikiem decydującym w kompetencjach.
Reszta tego raporty to domysłu mówiące że mamy taki wynik, więc sexizm(czy to wyuczony czy podświadomy).

Co do osób transpłciowych, może być to wynik wielu czynników, od samooceny do faktycznie postrzegania przez innych. A w przypadku MtF, częściej niestety zmiana płci w tym kierunku nie kończy się "klasyczny wyglądem".
Jest to faktycznie mocny argument do lepszej
  • Odpowiedz
@ChadimusPrzegrywus:

Raport IBS potwierdza co mówiłem

Jedynie co potwierdza raport IBS to skorygowany GPG na poziomie 19%, reszta to Twoje domysły i komentarze usprawiedliwiające tę różnice. Jeżeli nie zgadzasz się z tym raportem proszę przedstaw inny, który przeczy wynikom w nim zawartym.

Co do osób transpłciowych, może być to wynik
  • Odpowiedz
@pokey: Nie potwierdza, pokazuje tylko postrzegane różnice w zarobkach a nie powody tych różnic. "Pay" sugeruje że kobiety mają za taką samą pracę płacone mniej, co nie jest nigdzie udowodnione. Jedyne co te badanie potwierdza to "Earning gap", który jest samo-ewidentny z porównani 1 do 1, tylko że to nie jest to samo co dyskryminujący pay gap.

Po co szukać tak daleko, skoro powód jest aż nadto widoczny?

Tylko dla Ciebie, tylko dla tego że potwierdza się z Twoim światopoglądem.

Ale to jest koronny argument utrwalajacy GPG. W wyniku GPG kobiety zarabiają mniej, więc zostawmy je domu, będą wtedy zarabiały jeszcze mniej. Samo spełniająca się przepowiednia i błędne koło
  • Odpowiedz