Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 130
@ImInLoveWithTheCoco: a gdzieś pan Paweł Lisiecki napisał że porównał pensje kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach? Bo tego dotyczy problem. Jak zatrudni kobietę na nowe stanowisko to wcale średnia się nie podniesie (ta ważna średnia, nie ten wymyśl)
  • Odpowiedz
  • 16
@sveq91: no tak wygląda średnia. U mnie w firmie kiedyś też jakaś babka się rzucała o pay gap na poziomie 15% na korzyść mężczyzn. No, ale jak prezes, 3 wiceprezesów i ogólnie stanowiska kierownicze w większości zajmują faceci no to nic dziwnego, że tak będzie. Tylko nie wiem jakie jest rozwiązanie, zwolnić wiceprezesów i zatrudnić tam kobiety? Czy na zwykłych stanowiskach kobietom podnieść pensje o 50% tak aby średnia wyrównać?
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: czyli wychodzi jedynie, że ta kobieta zarabia więcej niż średnio kobiety w ratuszu, co w związku z tym i co ma do tego Trzaskowski?


@Qlien: To że ten cały wage gap to problem z dupy, który nie istnieje w rzeczywistości, lub jest znikomy i praktycznie nie mierzalny? Bo wage gap istnieje tylko jak się porównuje średnie zarobki. Porównanie za to wszystkich możliwych czynników jest bardzo trudne.
Załóżmy
  • Odpowiedz
@ChadimusPrzegrywus: to co napisałeś to jest rozwinięcie tematu, mi chodzi o to, że wpis sam w sobie jest bez sensu, bo zaznacza że kobiety zarabiają średnio 600 zł mniej, a później wyśmiewa, że Trzaskowski zatrudnia kobietę za jakieś wyższe pieniądze i sztucznie zawyża średnie wynagrodzenie kobiet co jest trochę bez sensu bo to po pierwsze średnia czyli wśród mężczyzn też mogą być duże dysproporcje, a po drugie nie ma informacji
  • Odpowiedz
@pokey: Nie prawda, nie ma takich badań. Jedyne które badania potwierdzają GPG to takie które próbują wymusić na społeczeństwie brania odpowiedzialności za wybory i biologię kobiet. Kobieta idzie na macierzyńskie i zajmuje się dziećmi? Równajmy w dół, facet też ma iść! Kobiety wybierają łatwiejsze i mniej płatne zawody? No kurde, wina mężczyzn. Faceci ryzykują więcej zakładając firmy i zostając prezesami? No ale kobiety też powinny być CEO!

Nie ma ani
  • Odpowiedz
Nie prawda, nie ma takich badań


@ChadimusPrzegrywus: Są.

Jedyne które badania potwierdzają GPG to takie które próbują wymusić na społeczeństwie brania odpowiedzialności za wybory i biologię kobiet.

To twoje niczym
  • Odpowiedz