Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy da się studiować i pracować jednocześnie bez pomocy finansowej rodziców przeprowadzając się do większego miasta (nie Warszawa)? Biorąc pod uwagę że jestem zwykłym człowiekiem bez większych osiągnięć w dziedzinie naukowej (brak olimpiad itd) oraz bez perspektyw na stypendium socjalne (zbyt duży dochód w rodzinie)?
#studia #studbaza #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eeb45052d35834c6b87f89f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania: Da się, ja tak robię już 5 rok, i człowiek zdycha jak pies na myśl o nauce do kolejnego egzaminu, bo sesja, #!$%@? mam tak #!$%@? organizm od kawy i energetyków że ledwo żyje.

A tak na poważnie to szykuj się albo na ostre #!$%@? po nocach na sesji, albo systematyczną naukę 3/4 razy w tygodniu po pracy, często się nie chce, zaufaj mi
@AnonimoweMirkoWyznania Da się. 3 rok z rzędu robię Full etat i studiuje dziennie. Bywa ciężko, ale jak ktoś już wyżej napisał nie ma zbyt wiele wolnego czasu, trochę się zdycha i tyle.
Taki protip- przychylnie na takie sytuacje patrzą zagraniczne korpo. W sporej części takich firm grafik może być elastyczny a do tego praca może być wykonywana zdalnie. Polecam rozejrzeć się za tego typu pracodawcą.
Da się ale nie jest łatwo. Ja przeprowadziłam się z Lublina do Gdańska i przez cały czas czas zarabiam sama na wszystko. Studia dz.ienne na UG praca w sieciowkach (przed erą niedziel niehandlowych) teraz robię magisterkę i pracka w PZU. Dużo wyrzeczeń (znajomi się bawią w weekendy ty siedzisz w pracy albo nadrabiasz rzeczy na uczelnie). Trochę siada na psychice szczególnie póki nie nauczysz się zarządzać czasem i hajsem. Ale moim zdaniem