Wpis z mikrobloga

Lubie śmiać się z polityki, a umówmy się..to jaka ta nasza scena polityczna jest tego nie utrudnia, a wydarzenia takie jak miały miejsce wczoraj wieczorem sprawiają że memy tworzą się same, ale #!$%@?...Bardzo źle że najwięksi gracze polskiej sceny politycznej nadają wyborom formę plebiscytu popularności swoich partii. Chciałbym zobaczyć wybory w których stanie naprzeciw siebie kilku wyrazistych kandydatów, a poparcie dla jednego z nich nie będzie jednocześnie aktem poparcia dla całej formacji politycznej schowanej za nim. Brakuje mi mężów stanu, chciałbym zobaczyć prawdziwą debatę, starcie kilku najważniejszych kandydatów, a nie minutowe wystąpienia 11 (z czego połowę poznajesz podczas debaty) pionków ustawionych w szeregu. Chce zobaczyć krew, riposty i silne charaktery w zwarciu. To jakiego potworka robimy w Polsce z demokracji jest straszne, wykręcamy każde jej ramie tak że nie służy już sprawiedliwemu i świadomemu wyborowi, ale tak że pomaga temu kto akurat je wykręci może. Nie zasługujemy na demokracje. Jestem z młodego pokolenia i mam już dość żartów z polskiej polityki, mam dość tego że odkąd pamiętam w polskiej polityce króluje bylejakość. #polityka #polska #wybory #debata
  • Odpowiedz