Wpis z mikrobloga

Słowa PADa o "ideologii LGBT" odbiły się szerokim echem zagranicą. Wczoraj oglądałem niemiecką TV i w magazynie zagranicznym ZDF (drugi kanał niemieckiej telewizji publicznej) natknąłem się na kilkuminutowy reportaż pod tytułem "Koniec tęczy - jak Polska wyklucza mniejszości". Widziałem, że porównanie Wiadomości z Tagesschau spotkało się z dużym zainteresowaniem, więc przetłumaczyłem ten reportaż na polski:
-Polski rząd podgrzewa nastroje przed wyborami
-Tradycyjny model rodziny ma być chroniony przed gejami i lesbijkami
-zdjęcie 15 latka który stanął na drodze marszu LGBT z krzyżem w ręku zostało symbolem regularnego kulturkampfu
-całe gminy ogłosiły się jako strefy wolne od LGBT czyli gejów, lesbijek, bi- oraz transseksualistów
-protest przeciwko strefom wolnym od LGBT, Bart Staszewski robi zdjęcia tablicy z napisem "strefa wolna od LGBT", którą przyczepia pod tablicami z nazwami miejscowości, chce rozpocząć debatę na temat czy takie ustawy są potrzebne
-sam jest gejem i jeździ do miast, w których jest niepożądany
-Staszewski zrobił mapę w internecie, czerwone, wolne od homo strefy zajmują 1/3 Polski (5 z 16 województw)
-ustawy nie mają mocy prawnej, ale "kolorowa" Polska nie jest tu mile widziana
-mieszkańcy: nie potrzebujemy tu wynaturzeń, zboczeń
-"Jesteśmy katolickim regionem, LGBT czy nie wiem jak to nazywacie, to jest pedalstwo, dzicz. Co będzie następne - pedofilia?"
-przede wszystkim konserwatywny południowy wschód jest wrogi homo
-jednak nawet w liberalnej Warszawie trzymającą się za rękę parę lesbijek widuje się rzadko - Emilia i Agata są parą i chcą to pokazać
-nawet w stolicy nie jest łatwo publicznie żyć z homoseksualizmem
-"trochę się boimy, ale i tak kobiety mają łatwiej niż mężczyźni, nigdzie nie spotkasz gejów trzymających się za ręce"
-wzięły ślub w Berlinie, w Polsce ich stan cywilny jest wolny
-równe prawa dla homoseksualistów oddaliły się jeszcze bardziej, zarówno w wyborach parlamentatnych jak i prezydenckich PiS obrał homofobiczny kurs
-"tylko dlatego że kocham inną kobietę, jestem obywatelem drugiej kategorii", "codzienny coming-out wymaga odwagi"
-"miałam tyle sytuacji kiedy ktoś mnie wyzywał, szczuł psem, krzywo patrzył, obrzucał jakimś błotem"
-protest przeciwko homoseksualizmowi w Płocku przy paradzie równości, których w Polsce przybywa - na ulicach rozgorzał "kulturkampf"
-"jeżeli całują się, jeżeli jest dręczenie mnie tym, że oni są tym tak (homo). Ja mam to gdzieś za przeproszeniem, ale niech tego nie pokazują. Polska nigdy nie będzie krajem tolerancyjnym"
-"jak mam wytłumaczyć wnukowi, że jak dwóch mężczyzn się całuje, to jest normalność"
-15-letni Jakub staje na drodze parady, w internecie został bohaterem ludzi nienawidzących gejów i lesbijek (zdjęcie z Najwyższego Czasu)
-modlitwa przeciwko z jego punktu widzenia złu
-gigantyczny kordon policji przy paradach
-Jakub:"Chrystus umarł za ich grzechy, a oni tego Chrystusa obrażają"
-gostek z Młodzieży Wszechpolskiej:"bez względu na to czy w Płocku, Warszawie czy Gdańsku takie ekscesy powinny być zabronione"
-spór o prawa gejów i lesbijek ogarnął Polaków, również w kampanii wyborczej
-urzędujący prezydent Duda zaostrzył w ostatnich dniach swoją retorykę w tym temacie
-"próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia"
-2 dni później zwolennicy LGBT z protestu wmieszali się pośród popierających prezydenta
-Duda odpowiada:"musimy po prostu przetrwać ten ideologiczny huragan, tak jak przetrwaliśmy w naszych dziejach wiele innych"
-Kościół regularnie pomaga PiSowi w kampanii
-w Częstochowie, najważniejszym polskim sanktuarium biskup krakowski mobilizuje wiernych przeciwko prawom dla homo
-"nie pozwólcie na to, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzają zło, ogromne duchowe szkody, zwłaszcza dzieciom i młodzieży"
-jedna z wielu pielgrzymek, tym razem pod hasłem "dla rodziny"
-homoseksualizm ma w tym obrazie świata mało miejsca
-"osoby homoseksualne powinny po prostu rozpoznawać swoje słabości i po prostu się leczyć albo po prostu prosić o uzdrowienie"
-"ci ludzie chcą usprawieliwiać grzech i tyle. Bo to jest grzech, prawda? A dla niektórych po prostu właśnie bronić tych ludzi no to jest rozmiękczanie grzechu, nic poza tym"
-a tutaj idzie, ten rzekomy grzech - Emilia i Agata - prawniczka i dziennikarka które chcą otwarcie żyć jako lesbijki ale nie zawsze im się to udaje
-"Wchodzę do sklepu i normalnie chciałam powiedzieć, że żona mnie wysłała bo zapomniałam coś kupić, ale mogę tak powiedzieć czy nie? Normalnie każdy by tak powiedział, nie myślał by nawet nad tym.
-I powiedziała to pani?
-Nie, no właśnie o to chodzi. Za każdym razem trzeba podejmować decyzje."
-Jedną decyzję już podjęły, chcą pozostać w Polsce i walczyć o swoje prawa i tolerancję. Mówią, że wielu spośród ich homoseksualnych przyjaciół porzuciło tę walkę i opuściło Polskę.

#wiadomosci #niemcy #neuropa #4konserwy #lgbt
  • 4
@jannar24: i cyk ideologia wjechała. Te uchwały anty-lgbt są śmieszne ale to żadne strefy no go jak to w niemczech porobili czarni i muzułmanie. Gość jeździ do miast z tą uchwała i gra bohatera xD xD w warszawie boją się trzymać za ręce, chyba raczej każdy tam ma to w dupie i to ich boli. W wojnie Polsko-Polskiej nie ma litości pamiętajcie.