Wpis z mikrobloga

  • 2
Latarnik wskazał mi Bosaka i nie ukrywam, że niektóre jego poglądy są mi bliskie, ale niektóre cholernie odległe. Zakrawa o lewaka momentami.
Podoba mi się jego pewność siebie, zadziorność i prezencja. Z drugiej strony, wygląda trochę na #!$%@? i takie też mogłyby być jego rządy - agresywne.

Oglądając od ponad tygodnia propagandę tvpis, byłem zdecydowany poprzeć Trzaskowskiego. To szczucie jest nieludzkie. Jednak dziś podczas debaty sporo było o nienawiści i tej wieloletniej przepychance PO-pis.

Wygra Trzaskowski - fajnie, byle nie pis. Ale czy PO coś tu zmieni?

Z kolei Bosak czy Hołownia imo, nie mają większych szans na wygraną i wielu Polaków pewnie ma tego świadomość, dlatego pójdą głosować na PO, mimo że ta partia nie jest im bliska. Wybiorą "mniejsze zło".

I ja też teraz jestem w takiej kropce.

#wybory #debata
  • 19
  • Odpowiedz
@LAG5: w pierwszej turze nie warto zakładać że ktoś nie ma szans na wygraną i dlatego głosować na kogoś innego. Jeżeli tak faktycznie się stanie, to i tak ten kandydat "z największymi szansami" się zapewne do drugiej tury dostanie.
  • Odpowiedz
@LAG5: szkoda, że tak jest, bo to, co piszesz, niestety jest prawdą. Sam zagłosowałbym na Hołownię albo nawet na Żółtka - ale wiedząc, ze ma za małe poparcie - oddam pewnie głos na Trzaskowskiego. Ale to w drugiej turze - bo w pierwszej Trzaskowski nie dostanie mojego głosu.
  • Odpowiedz
@LAG5: gdyby Bosak był ateistą to by było idealnie, a tak, to się boję że #!$%@? wprowadzi dekalog zamiast konstytucji i zacznie ludzi o odmiennej orientacji stygmatyzować.

To jedyny powód dla którego nigdy na niego nie zagłosuje.
  • Odpowiedz
@LAG5: W pierwszej turze głosuj na kogo chcesz. Nawet jeśli Twój kandydat nie ma szans (a większość przecież ich nie ma), to dobry wynik wzmocni jego pozycję, pomoże mu w promocji, może do mediów zaczną go zapraszać, pytać komu by chciał przekazać poparcie itp.
  • Odpowiedz
Wygra Trzaskowski - fajnie, byle nie pis. Ale czy PO coś tu zmieni?

wygrana Trzaskowskiego nie jest równoznaczna z wygraną PO czy KO w parlamentarnych za 3 lata, może wygra inna koalicja i nie będzie tego wyboru? Nie może zostać stan w jakim jesteśmy teraz
@LAG5:
  • Odpowiedz
W 1 turze się głosuje zgodnie z poglądami, a dopiero 2 tura jest na „mniejsze zło”/„lepszego kandydata”. Jak ma się coś zmienić jak ludzie obawiają się głosować na „swojego” w 1 turze...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KwasneJablko gdzie tak mówi? Ja właśnie czytam jego wypowiedź z 1 maja odnośnie rozdziału państwa od kościoła i mówił tam, że jeśli ktoś chce wychowywać swoje dzieci po katolicku, powinien mieć to umożliwione, a ci którzy nie chcą, nie powinni być do tego przymuszani. Jak to się niby ma do tego "ostrego katolickiego szariatu", o którym ktoś tam wyżej pisał czy wprowadzeniu dekalogu zamiast konstytucji?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KwasneJablko Duda na 2-3 lata przed wyborami w 2015 też pisał na TT różne rzeczy. Latały ostatnio skriny. Bosak nie jest w stanie sam przepchnąć tak radykalnej zmiany. To samo obietnice Trzaskowskiego o postawieniu Macierewicza przed trybunałem stanu czy Hołownii o zrobieniu tego samego z Dudą. Zwykłe populizmy. Żaden z nich tego nie zrobi. Albo Trzaskowski likwidujący tvp. Sam nie ma takiej mocy. Bosak mógł sobie pieprzyć 2-3 lata temu różne rzeczy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KwasneJablko poza tym wg mnie to dobrze, że widać jakąś zmianę w poglądach i podejściu. Nie mówię tu tylko o Bosaku. Lepsze to, niż politycy w kółko #!$%@?ący o tym samym do porzygu od kilku lat.
  • Odpowiedz